AplikaceNovinkyTechnologie

Facebook Vám pomocí AI otevře oči na fotografiích, kde mrkáte

Společnost Facebook dělá vše proto, aby získali sdílení většího obsahu, dokonce se ukázalo, že pomocí umělé inteligence můžete záchranit fotografie, které jsou zničené náhodným mrknutím.

Ve výzkumném dokumentu, který byl publikován tento týden, pár inženýrů Facebooku popisuje novou metodu, která využívá nástroje k tomu, aby vyretušovala zavřené oči na fotografiích.

Metoda je právě ve fázi výzkumu a zatím se neví přesně, jestli bude tato funkce uvedena právě na stránkách Facebooku, ale je zde i taková možnost. Existuje již spousta nástrojů na odstranění červených očí nebo retušování, tak proč by nemohl existovat i takový způsob opravy fotografií?

Jedná se o techniku, která se ukázala jako funkční při generování snímků například falešných celebrit, změny počasí ve videu nebo dokonce i při navrhování oblečení.

Aby systém mohl úspěšně opravit fotografii, tak musí nejprve vědět, jak obvykle vypadají uživatelské oči (když nemrkají). Z toho software získá představu o tvaru a barvě očí a může tyto informace zpracovat. Zatím to není úplně dokonalé, obvzlášť s úpravou brýlí nebo tváří v extrémních úhlech. Ale pokud to funguje, tak výsledné fotografie můžete vidět zde:

Softwarové společnosti jako Adobe a Pixelmator pracují na mnoha funkcích a v ne příliš vzdálené budoucnosti bude umělá inteligence na tom lépe a bude moct vytvářet i zcela nové fotografie. Bude to ale nevýhodou i pro společnost, protože pro někoho bude snažší si vytvořit falešné vizuální důkazy.

Zdroj

Comment here