AndroidAplikace

Gmail přidá nové užitečné funkce v následující aktualizaci

Před několika dny jsme se dozvěděli, že společnost Google pracuje na zásadní změně Gmailu. Nyní jsme se nově dozvěděli, že zde budou k dispozici i nové e-mailové funkce.

Společnost TechCrunch poskytla snímky obrazovky, které zobrazují funkci nazvanou „Důvěrný režim“. To znamená, že budete moci posílat ostatním uživatelům Gmailu e-maily, které mohou být nastaveny tak, aby „vypršely“ – příjemci nebudou moci po určitém časovém intervalu stahovat, přeposílat ani tisknout tyto e-maily. K dispozici nebude ani kopírování a vkládání obsahu daného e-mailu.

Důvěrný režim si můžete načasovat na jeden týden, měsíc nebo dokonce i několik let. Po uplynutí této doby vyprší platnost tohoto e-mailu. Věříme tomu, že několika uživatelům se tato funkce bude hodit.

Zpráva dále uvádí, že „Důvěrný režim“ služby Gmail bude sloužit i k tomu, že k e-mailu budete muset napsat přístupový kód, aby jste si e-mail mohli přečíst. Přístupový kód tedy můžete příjemci poslat na telefon pomocí textové zprávy.

TechCrunch také dodává, že není zatím jisté, zda bude tato funkce dostupná v poslaných e-mailech uživatelům, kteří nepoužívají Gmail. Snad se více dozvíme v následujích týdnech.

Co si zatím myslíte Vy o „Důvěrném režimu“?

Zdroj: Android Authority, TechCrunch

Comment here