AndroidHry

Fortnite: Falešné aplikace špehují uživatele prostřednictvím kamery

Fortnite pro Android – dejte si pozor na falešné aplikace.

Bezpečnostní experti odhalili, že na Google Play se nachází mnoho aplikací, které mají i jiné úmysly, než Vám poskytovat zábavu.

Analýza 32 nejlepších aplikací souvisejících s Fortnite, provedená společností Top10vpn zjistila, že mnoho aplikací bylo navrženo tak, aby sledovaly polohu osoby, dále sledovaly její hovory a sledovaly je prostřednictvím kamery zařízení.

„Pouze menšina byla ve skutečnosti legitimními aplikacemi jakéhokoli druhu, protože dalších 40 procent tvořily podvodné aplikace.“ řekl Simon Migliano, vedoucí výzkumu v Top10vpn.

Instalace jedné z těchto aplikací je moderním ekvivalentem zasunutí CD do počítače, které Vám předal stinný člověk na rohu ulice. Nemáme tušení o totožnosti těchto digitálních bootleggerů ani o jejich úmyslech, takže je nejlepší se vyhnout těmto aplikacím obloukem.

Začátkem tohoto měsíce, společnost Epic Games odhalila, že v prvních 21 dnech po spuštění oficiální aplikace pro Android si v srpnu nainstalovalo Fortnite do svého mobilního zařízení více než 15 milionů lidí.

Dejte si pozor! Doporučujeme hry stahovat jen z ověřených zdrojů.

Společnost Epic Games uvedla, že již podnítila akci na 47 neautorizovaných webech „Fortnite pro Android“, z nichž mnohé byly inzerovány prostřednictvím videí YouTube, která tvrdila, že nabízejí způsoby hraní Fortnite na zařízeních Android. Dále společnost tvrdí, že aktivně hledá nové weby se škodlivým softwarem a má specializovaný tým, který je pověřen jejich objevováním.

!Doufáme, že vy, naši čtenáři, jste těmto podfukům nenaletěli!

Comment here