AndroidNovinkySmartphonyTechnologie

Galaxy Note 10 možná získá lepších 12GB RAM.

Společnost Samsung zahájila sériovou produkci na 12GB mobilních čipech LPDDR5, což dříve oznámila společnost ve svém příspěvku na stránkách redakce. Dnes společnost Samsung načrtla, co nám čipy mohou nabídnout a kdy bychom mohli očekávat, že je uvidíme v chytrých telefonech.

Samsung říká, že tyto 12GB moduly jsou určeny pro použití ve špičkových telefonech. Vzhledem k časovým harmonogramům a záměrům se zdá pravděpodobné, že jeden takový balíček DRAM by mohl přijít do nově připravovaného modelu Galaxy Note 10.

Časová osa výroby mobilní paměti DRAM společnosti Samsung.

Některé telefony mají 12GB RAM jako například OnePlus 7 Pro, Samsung Galaxy S10 Plus a Xiaomi Black Shark 2. Tyto modely měly čipy LPDDR4X. LPDDR5 je nastaven tak, aby byl nadřazený několika způsoby.

A v čem je tedy lepší?

V nové verzích DRAM je rychlejší přenos dat a mnohem lepší výkon. 12GB LPDDR5 je přibližně 1,3 krát rychlejší než 12GB LPDDR4X a díky novému návrhu obvodu využívá až o 30 procent méně energie. To samozřejmě neznamená, že by smartphony používající tyto čipy měly celkově spotřebovat o 30% méně energie, to platí pouze pro modul DRAM.

Tato DRAM by jistě poskytla Galaxy Note 10 výhodu oproti konkurenčním 12GB RAM telefonům. Ale bohužel není stále 100% jisté, zda ji Note dostane. Zbývá jen pár týdnů, než se dozvíme, jak to vlastně bude. Galaxy Note 10 uvádí, že telefon vydají 7. srpna. Takže nám nezbývá než čekat a nechat se překvapit.

Comment here