AndroidHryNávodyNovinky

Tipy a triky | Konečně můžete obchodovat s přáteli ve hře Pokémon Go

V roce 2016 se objevil vzrušující trailer pro novou hru Pokémon. Tato hra byla vyhlášená pro mobilní zařízení s rozšířenou realitou. Měla Vám umožnit chytat, bojovat a obchodovat s příšerami v reálném světě. Nicméně, navzdory své popularitě, měli jsme k dispozici jen dvě z těchto slibovaných funkcí, obchodování nebylo k dispozici. Po nové aktualizaci je tomu ale jinak.

Trvalo to dva celé roky, ale hráči hry Pokémon Go budou již brzy moct obchodovat s přáteli. V článku, který byl dnes zveřejněn, Niantic odhalila tři nové funkce, které budou brzy k dispozici: přátelé, posílání dárků a obchodování.

Jak si přidat přátele a zvýšit úroveň přátelství

Jakmile bude aktualizace k dispozici, tak každý hráč bude mít přidělený kód trenéra. Jakmile Vám kamarád zašle jeho kód, tak ten potom jen zadáte do nové nabídky „Přátelé“ a přidáte si ho do seznamu přátel.

Každý hráč, kterého si přidáte do seznamu přátel, tak bude mít úroveň přátelství. Existuje zde několik způsobů, jak tuto úroveň zvýšit. Například spolu můžete bojovat v Gymu nebo Raid battles, obchodovat nebo mu poslat nějaký dárek.

Po nové aktualizaci, když budete u PokéStopu, tak máte šanci, že obdržíte dárek. Ten však není pro Vás, ale můžete ho poslat někomu ze svých přátel.

Jak obchodovat

Chcete-li začít obchodovat, nejprve musíte mít úroveň 10. Dále si přidáte dalšího hráče do seznamu přátel, který má také minimální úroveň 10. Poté spolu můžete vyměňovat Pokémony, ale musíte být od sebe vzdálení maximálně 100 m od sebe. Vzdálené obchodování zatím nemají ani v plánu (podle The Verge), takže se budete muset vyrovnat s tímto.

Za každého Pokémona, kterého „prodáte“, získáte bonusové Candy (jídlo pro Pokémona).

Každý obchod také stojí určité množství Stardustu, jeho množství se odvijí od Vaší úrovně přátelství a vzácnosti Pokémona.

Existuje zde také omezení v obchodování s legendárními Pokémony nebo těmi, které ještě nemáte registrované v Pokédexu. S těmito vzácnějšími Pokémony můžete obchodovat pouze jednou denně – Zvláštní obchod. Zvláštní obchod můžete také provádět pouze s vysokou úrovní přátelství (skvělý přítel nebo nejlepší přítel).

Jak obchod ovlivňuje statistiky Pokémonů

Předtím než zašlete kamarádovi Pokémona, tak si uvědomte, že Pokémon nebude mít stejné statistiky, jaké jste měli Vy.

Při obchodování, každý Pokémon má přiřazené CP a HP založené na úrovni přátelství s druhým trenérem a jejich celkovou úroveň trenéra. Na obrázku můžete vidět, že Pikachu má rozsah CP 343 – 427 a rozsah HP 42 – 47.Takže pokud chcete v obchodě získat lepší Pokémony, musíte maximálně využít úroveň přátelství, než si Pokémony mezi sebou vyměníte.

Tato funkce by měla být k dispozici někdy koncem tohoto týdne, takže Vám přineseme další tipy a triky, které najdeme.

Pokémon GO
Pokémon GO
Developer: Niantic, Inc.
Price: Free+

Zdroj

Comment here