AndroidAppleNovinky

iOS 12: 5 funkcí, které jsou již k dispozici pro Android

Společnost Apple uspořádala konferenci WWDC na které představila nové funkce, které budou brzy k dispozici v nové verzi iOS 12.

Když se na ně podíváme, tak zjistíme, že některé z těchto funkcí byly již dříve představeny společností Google, takže jsou již dostupné na Androidu. Podívejme se, které funkce to jsou:

Automatické ověření jednorázových kódů ze zpráv SMS

Spousta bankovních aplikací využívají funkci zasílání PINů pomocí textové zprávy, takže jsme rádi, že Apple ukončí manuální kopírování tohoto kódu. Místo toho platforma automaticky vyplní kód, jakmile přijme textovou zprávu.

Automatické ověření SMS bylo k dispozici v Androidu již od loňského roku.

Memoji

Sbohem Bitmoji

Apple je sice zodpovědný za popularizaci současného trendu emoji. Ale převzali funkci přizpůsobení avatarů od společnosti Samsung Emoji AR. V nové aktualizaci si můžete přizpůsobit vzhled Vašeho avataru. Uživatelé Samsungu jsou o něco málo napřed a mohou si svůj obličej naskenovat, aby získali přesný obličej v AR Emoji.

Aktivita zařízení a rodičovská kontrola

Společnost Apple také přidala novou funkci Screen Clock, která Vám poskytne rozpis aplikací Vašeho dítěte a času, kolik na nich stráví. Tato aplikace také umožňuje rodičům omezit čas strávený v konkrétních aplikacích.

V každém případě společnost Google oznámila dva téměř identické rysy. Nejdříve spustila v loňském roce aplikaci Google Family Link, která umožňuje rodičům uzamknout zařízení svého dítěte, nastavit časový limit pro různé aplikace a schvalovat nebo odmítat stahování aplikací z Obchodu Google Play.

Dále Google minulý měsíc představil aplikaci Dashboard pro Android P. Tato aplikace Vám poskytuje rozpis času, který trávíte na svých mobilních zařízeních a na konkrétních aplikacích. Také Vám nabídne funkci časovače, který po určité nastavené době (minuty, hodiny) Vám aplikaci zašifruje, takže ji budete moct použít až následující den.

Oznámení

Jedna z nejlepších věcí na Androidu je oznamovací systém, takže není divu, že Apple využil tuto funkci i pro svou platformu. Tato funkce zobrazuje výstrahy z jedné aplikace sdružené nebo uložené pouze do jednoho oznámení. Jednoduše kliknete na oznámení a zobrazí se Vám další upozornění.

Návrhy sdílení fotografií

Kromě funkce zálohování fotografií má aplikace Fotky Google spoustu dalších funkcí.

Apple má další novou funkci Photos. Podobně jako v aplikaci Fotky Google budete mít zde k dispozici návrhy sdílení na základě osob na fotografiích. Pokud tedy budete mít fotografii se svým nejlepším přítelem, tak se Vás aplikace zeptá, zda se nechcete o tuto fotografii podělit i s ním.

Koneckonců, Android P také okopíroval několik funkcí iOS, jako například gesta iPhonu X a v příštích aktualizacích tomu nebude jinak.

Zdroj: Android Authority

 

Comment here