AndroidAppleNávodyNovinky

NÁVOD: Jak přenést hudbu z iTunes do Androidu.

iTunes hudba do androidu

I když jsou na trhu populární služby, jako jsou Spotify a Tidal, mnoho milovníků hudby raději stahuje a ukládá hudbu na pevný disk. Avšak iTunes od společnosti Apple je stále jedním z nejpopulárnějších způsobů, jak to lze udělat. Ovšem není snadné synchronizovat knihovnu iTunes se zařízením Android. Dnes si tedy ukážeme, jak přenést hudbu z iTunes do Androidu.

Neexistuje žádný iTunes pro Android, takže se budete muset držet našimi kroky, aby Vám všechno fungovalo. Existuje několik způsobů, jak přenést hudbu z iTunes na jakýkoliv telefon nebo tablet s Androidem, které jsme uvedli níže. Podívejte se na našeho průvodce a rozhodněte se, která metoda je pro Vás nejvhodnější.

Ručně zkopírujte hudební soubory

Nejméně technicky náročným způsobem přenosu hudebních souborů iTunes do zařízení Android je jejich ruční kopírování. Vše co potřebujete, je kabel USB pro připojení telefonu k počítači a trochu trpělivosti.

Jak ručně zkopírovat hudbu iTunes do Androidu

 1. Vytvořte novou složku na ploše.
 2. Zkopírujte hudební soubory a přeneste je do nové složky.
 3. Připojte zařízení Android k počítači pomocí kabelu USB. Možná budete muset upravit nastavení telefonu pro přenos souborů přes USB (tato možnost by se měla objevit v oznámeních).
 4. Přejděte do svého uložiště zařízení Android v počítači a zkopírujte nebo vložte a přetáhněte hudební složku.

Tato metoda může být zdlouhavá, bude-li se jednat o jednotlivé skladby a nikoli o celé alba. Ale jak už jsme zmínili, je to nejjednodušší způsob přenosu hudby.

Synchronizujte iTunes s Google Play Music

Nyní s hudbou Google Play můžete synchronizovat celou svou knihovnu iTunes do cloudu a poslouchat ji kdekoli. Je to nejjednodušší způsob, jak synchronizovat velké množství souborů z iTunes do Androidu.

Existuje však několik důležitých upozornění. Nejprve budete potřebovat připojení k internetu, alespoň pro počáteční nastavení. Protože Hudba Google Play je v podstatě služba streamování hudby / cloudové úložiště, budete svá data do značné míry používat po celou dobu, dokud nepřipojíte všechna alba. Připojením jednoduše stáhnete hudbu do úložiště telefonu. K dispozici máte také limit 50 000 skladeb, ale pravděpodobně to snad nebude problém, pokud ovšem nemáte skutečně masivní knihovnu.

Jak přenést hudbu z iTunes skrz Google Play Music?

 1. Stáhněte si Správce hudby Google Play do počítače.
 2. Nainstalujte program a spusťte jej.
 3. Během nastavení bude možné nahrát skladby na Google Play.
 4. Vyberte iTunes a dokončete počáteční nastavení.
 5. A nyní stačí jen čekat a nechat program nahrát všechny skladby do Hudby Google Play.

Přenášejte hudbu z iTunes na Android skrze Apple Music

Pokud nechcete zcela opustit ekosystém Apple / iOS, pak je Apple Music dobrým způsobem, jak přistupovat k iTunes na Androidu. Bohužel neexistuje aplikace iTunes pro Android, ale existuje aplikace Apple Music. Stejně jako Hudba Google Play umožňuje přenášet celou Vaši knihovnu iTunes z telefonu Android nebo jiného zařízení pouhým přihlášením do účtu Apple.

Apple Music také umožňuje streamovat 50 milionů skladeb, ale je tu háček. Narozdíl od Spotify neexistuje žádná bezplatná verze. Chcete-li streamovat hudbu z iTunes do Androidu, budete muset zaplatit měsíční předplatné, které stojí 149 Kč. Pro studenty je tato cena nižší a to 69 Kč.

jak přenést hudbu z iTunes do Androidu jak přenést hudbu z iTunes do Androidu

Jak přenášet hudbu z iTunes na Androidu skrz Apple Music?

 1. Otevřete na svém počítači iTunes a přejděte na Předvolby.
 2. Na kartě Obecné zaškrtněte „hudební knihovna na iCloud“ a klikněte na OK. Tato možnost je zobrazena šedě, pokud nemáte účet Apple Music.
 3. Stáhněte si aplikaci Apple Music do zařízení Android.
 4. Přihlaste se pomocí svého Apple ID a Vaše hudba iTunes by měla být dostupná k přehrávání.

jak přenést hudbu z iTunes do Androidu

Synchronizace iTunes a Android s aplikací třetích stran

Několik programů třetích stran Vám umožňuje přímý přenos hudby iTunes do systému Android. Jednou z našich oblíbených je aplikace doubleTwist pro Windows. Tato aplikace umožňuje přenášet seznamy skladeb, hudbu a videa z iTunes do telefonu s Androidem.

Při synchronizaci souborů pomocí služby doubleTwist mějte na paměti, že zkopírované hudební soubory se uloží do složky Hudba ve vnitřní paměti telefonu nebo tabletu.

Jak synchronizovat iTunes s Androidem s doubleTwist

 1. Nainstalujte a spusťte DoubleTwist v počítači.
 2. Připojte zařízení Android k počítači. Ujistěte se, že je povolen režim USB.
 3. Vaše zařízení by mělo být rozpoznáno automaticky, což spustí synchronizační okno.
 4. Na kartě Hudba ve službě DoubleTwist zaškrtněte políčko Synchronizovat hudbu a vyberte všechny oddíly, které chcete odeslat do telefonu (seznamy skladeb, alba, interprety a žánry).
 5. Klepnutím na tlačítko Synchronizovat nyní v pravém dolním rohu zahájíte přenos hudby do telefonu Android.

A to je vše z našeho průvodce, jak přenést hudbu z iTunes do Androidu! Napište nám do komentářů, kterou z těchto možností používáte Vy. Pokud máte nějaký svůj způsob, tak neváhejte a komentujte níže.

Comment here