AndroidAppleNovinky

Které emoji používáme na telefonech nejčastěji?

Můžete nenávidět zobrazení Emoji ve svých textech nebo sociálních médiích, ale ať je máte rádi, či ne. Emoji tady stále budou a bude jich přibývat víc a víc. V letošním roce máme dostupných už přes 3 000 různých Emoji. Což je téměř dvojnásobek toho, co jsme měli před čtyřmi lety.

Zajímavé je, že dnes je světový den Emoji a na webu vidíme spoustu informací souvisejících s Emoji, včetně zprávy, že Google přináší do Android Q 65 nových Emoji.

Máme informace o tom, kolik postav Emoji skutečně existuje a kolik jich za poslední roky přibylo. Podívejte se na níže uvedený graf:

graf emoji
Počet Emoji za dané roky. Zobrazené Emoji v bublině znamenají významné Emoji pro daný rok.

Skok ze 139 Emoji na 1 145 v letech 2009 až 2010 je díky Unicode. Od té doby, Unicode byl velmi zodpovědný za organizaci Emoji stejně jako za vytváření nových Emoji.

A které Emoji jsou nejoblíbenější?

Nedávná studie společnosti Adobe naznačuje, že milujeme Emoji, kteří odlehčují náladu konverzací. Jedná se o tyto tři nejoblíbenější znaky:

top 3 emoji

Je pozoruhodné, že se to velmi dobře vyrovná se studiemi, které jsme viděli se zaměřením na populární Emoji na různých sociálních mediálních sítích. Podívejte se na níže uvedené položky:

nejpopulárnější emoji

Možná se divíte, proč je Emoji „recyklace“ tak populární na Twitteru, ale ne na Instagramu nebo na Facebooku. Ukazuje se, že tento Emoji je silně používán muslimskými uživateli. Tato Emoji znamená něco jako „sdílej“. Má to lidi povzbudit, aby daný příspěvek sdíleli dál. Emoji také pracuje pro tento účel, protože jeho barvy – zelená – má symbolická sdružení v Koránu a je známý jako jeden z Pan-arabské barvy spolu s bílou, červenou a černou.

Comment here