AndroidHryNovinky

Minecraft Earth AR: hledej materiály a stavěj s kamarády

Microsoft minulý měsíc poprvé zpřístupnil beta verzi hry Minecraft Earth kompatibilní se zařízením iOS a nyní bude dostupná i pro Android. Výrobce softwaru přijímá registrace pro verzi Android, ale budete potřebovat zařízení s rozšířenou realitou a s Androidem 7 nebo vyšším. Samozřejmě, čím modernější a výkonnější telefon máte, tím lepší bude pro Vás tato AR hra.

O co ve hře Minecraft Earth vlastně jde?

Minecraft Earth je nová AR hra, která je podobná hře Pokémon Go. Společnost Microsoft strávila měsíce vývojem této hry ve studiu Mojang. Hráči budou moci hledat a sbírat materiály a poté stavět obří stavby s přáteli. Cílem společnosti Microsoft je pokrýt svět bloky od Minecraftu.

Beta verze je zatím omezena ve shromažďování zdrojů a vytváření staveb, ale Microsoft plánuje přidat i dobrodružné režimy, ve kterých budete moct komunikovat s ostatními hráči v určených oblastech Minecraftu.

Například si můžete s kamarády sednout ke stolu a stavět spolu. Každý kus materiálu, který někdo použije, bude pak součástí i Vaší společné stavby. Takže spolu můžete vytvořit obří strukturu, kterou všichni uvidíte přes svůj fotoaoparát.

Ukázka toho, jak taková struktura může vypadat.

Microsoft práve testuje základní verzi, před tím než přidá nová rozšíření hry. Pokud si tuto hru ale budete chtít zahrát, můžete se zaregistrovat na webu Minecraft Earth beta. K dispozici by měla být na těchto zařízeních již příští týden.

A co si myslíte Vy o této hře? Zahráli byste si? Dejte nám vědět v komentářích.

Comment here