AndroidAppleNovinkyPočítačePříslušenstvíPříslušenství

Mokibo je nová klávesnice, která funguje i jako trackpad

Dnes si ukážeme klávesnici, která může fungovat i jako trackpad. Mokibo, vyvinutá malou jihokorejskou společností Innopresso, je klávesnicí s citlivostí na dotek povrchu a umožňuje Vám tuto klávesnici používat i jako trackpad. Produkt podporuje Windows, Android, Mac, iPhone a iPad.

Design Mokiby je velmi jednoduchý a zároveň je i velmi lehký, tudíž si ho můžete vzít všude s sebou. K dispozici je volitelné chytré pouzdro, které funguje na magnetické připojení a sklopení pro vytvoření stojanu pro Váš tablet. Funguje dobře, až na to, že obal zakrývá tlačítko napájení, které je umístěné na spodní straně klávesnice.

Obal klávesnice Mokibo
Obal na klávesnici Mokibo

Mezi klávesami je velmi málo místa, což byla pravděpodobně jediná schůdná možnost pro funkci trackpadu. A při používání se trackpad opravdu ovládá docela dobře. Chcete-li jej aktivovat, musíte položit palec na dotykové tlačítko myši ve spodní části klávesnice, což pomáhá vyhnout se náhodným vstupům při psaní. Nebo také můžete stisknout klávesu Fn-Caps Lock, abyste deaktivovali klávesy a udrželi trackpad.

Spárujte přes Blutetooth až 3 zařízení současně

Můžete také propojit přes Bluetooth až 3 zařízení současně a velmi jednoduše mezi nimi přepínat. Spárovaný kanál Bluetooth je označen barvou kontrolky LED na liště.

Tlačítka na Bluetooth
Tlačítka na propojení 3 zařízení současně

Je to opravdu skvělý nápad, který Vám dost usnadní práci. Nebudete muset s sebou tahat nějakou myš. A tím pádem Vám to i ušetří místo v tašce. Jelikož tento produkt přišel jako první na trh, tak tablety a další zařízení nejsou na to ještě 100% připraveny. Bude ještě nějakou dobu trvat, než se všechny funkce perfektně vyladí. Například pomocí gesta dvou prstů na Mokibo můžete například procházet aplikace, ale je to opravdu trhavé a postrádá to tempo. Trackpad funguje nejlépe pro jednoduché věci, jako je ukazování a kliknutí nebo výběr textu.

Mokibo
Jednotlivé vrstvy klávesnice Mokibo

A co bychom tomu vytknuli?

Například při používání Mokiby na Macbooku. Není to vůbec přirozené – rolování je stejně trhavé a bez pochyb to není tak spolehlivé, jako Apple Magic Trackpad nebo trackpady na jakémkoliv MacBooku. Myslíme si tedy, že používání Mokiby u MacBooku je zbytečné.

Největší problém, který Mokiba má je samotná klávesnice. Rozložení a velikost jsou v pořádku, ale samotné klávesnice nereagují svižně. Tak to aspoň působí na nás. Myslíme si, že bude těžké pracovat na této klávesnici déle než hodinu.

Mokibo
Přesto Mokibo funguje dost dobře, aby nás přesvědčila, že klávesnice pro tablety s vestavěnými polohovacími zařízeními jsou skvělý nápad, a jsme si jistí, že nakonec budou lepší možnosti, ať už od Innopresso nebo od někoho jiného. Pokud Mokibo dostane klávesy, které budou perfektně fungovat, tak bude o tento produkt velmi velký zájem. A co si myslíte o tomto hybridu Vy?

Comment here