AndroidAppleNovinkyTechnologie

Android bude mít novou funkci jménem Fast Share

Pokud jde o sdílení souborů mezi mobilními zařízeními, existuje nesčetné množství způsobů, jak toho dosáhnout. Můžete například posílat soubory přes e-mail, aplikace pro odesílání zpráv, sdílení složek a odkazů založených na cloudu a tak dále. I když se jedná o docela slušné způsoby, je preferováno sdílení souborů přímo mezi zařízeními.

V současné době má Android funkci „Android Beam“, který používá NFC ke komunikaci mezi zařízeními, ale vzhledem k tomu, že se očekává, že tato funkce bude zastarána aplikací Android Q. Zdá se, že Google pracuje na alternativě, kterou společnost 9to5Google objevila a zjistila, že nová funkce sdílení bude označena jako „Fast Share“.

Fast Share by mohl být podobný jako AirDrop od společnosti Apple, který by používal kombinaci Bluetooth i WiFi. To by umožnilo uživatelům Androidu najít další uživatele Androidu v okolí, poté se mohou k sobě navzájem připojit a posílat si mezi sebou soubory nebo dokonce i textové úryvky. Dále Fast Share umožňuje „preferovanou viditelnost“ lidem, kteří jsou častými odesílateli. Nastavení funkce je k dispozici v pravém horním rohu hlavního rozhraní pro sdílení.

To, co dělá Fast Share potenciálně lépe než AirDrop, je skutečnost, že bude fungovat s iOS zařízeními. Screenshoty pořízené společností 9to5Google ukázaly, že služba Fast Share může objevovat telefony iPhone, které mají tuto funkci, i když pravděpodobně bude vyžadovat, aby uživatel iPhone vlastnil speciální aplikaci od Googlu. Zatím není jisté, kdy by tato funkce mohla vyjít, ale pravděpodobně by mohla být součástí aktualizace Android Q.

Comment here