AndroidNovinkySmartphony

Ovládání pohybem? Nový Pixel 4

Google na svém blogu potvrdil dvě nové funkce smartphonu Pixel 4: ovládání pohybem (Motion Sense) a odemknutí pomocí obličeje (Face Unlock).

Počínaje Motion Sense, tak tato funkce používá palubní radar Soli snímající pohyb. Pohybem ruky můžete přeskakovat hudbu, odkládat budík nebo vypnout příchozí hovory. Google naznačil, že s budoucími aktualizacemi budou dostupné další funkce Motion Sense – ve vybraných zemích.

Pokud jde o funkci Face Unlock, tak tato funkce použivá také Soli k zapnutí senzorů pro odemknutí pomocí obličeje. Pixel 4 se údajně odemkne, jakmile jej pouze zvedáte (samozřejmě, pokud Váš obličej rozpozná). Je totiž vybaven sedmi předními senzory, včetně dvou infračervených kamer, tečkovaného projektoru, iluminátoru, čelní kamery, okolního světla, přibližovacího senzoru a radarového čipu Soli.

Vybavení smartphonu Pixel 4

Podle Google, Face Unlock funguje téměr při jakémkoliv úhlu natočení smartphonu. Můžete ho použít i při ověření plateb a bankovních aplikací.

Společnost The Verge provádí „terénní průzkum“ s cílem shromažďování údajů o skenování obličejů. Cílem je zajistit, aby funkce Face Unlock fungovala na rozmanité sadě obličejů. Google také potvrdil, že hledá lidi na ulici a nabízí jim dárkové certifikát v hodnotě $5 výměnou za souhlas s naskenováním jejich obličeje.

Google nadále uchovává data obličeje každého účastníka po dobu 18 měsíců. Společnost nikdy nepřidruří data k Google ID, přičemž každý vzorek tváře bude zašifrován. Každý účastník také může požádat o odstranění své tváře.

Google také promluvil o zabezpečení funkcí Motion Sense a Face Unlock. Data senzoru Soli Pixel 4 a technologie rozpoznávání obličeje jsou v zařízení zpracována a nebudou „nikdy uložena ani sdílena s jinými službami Google“. Všechna Vaše data obličeje budou pouze v bezpečnostím čipu Pixel 4 Titan M.

Comment here