AndroidNovinkySmartphony

Nejhorší věci, které děláme s našimi telefony v letadle

Nový průzkum od společnosti AT&T nám sdělil co všechno nám vlastně při letu vadí a co během letu s našimi mobily děláme.

Průzkum 1000 Američanů zjistil, že jeden z 15 cestujících nevypíná telefon nebo ho neuvádí do režimu „letadla“, i když je o to požádán letadlem.

Přesněji řečeno, 67% lidí vypne svůj telefon, když je o to posádkou letadla požádán. Zatímco pouze 27% uvedlo své telefony do režimu „letadla“. Studie také zjistili, že u mužů je dvakrát pravděpodobnějíš, že tyto požadavky budou ignorovat.

Pokud jde o vnímání režimu letadlo, 83 procent lidí vypne své telefony, protože se obávají, že let tím nějak negativně ovlivní. Mezitím 13% dotazovaných osob mělo pocit, že jejich telefony nemají vůbec žádný negativní vliv na let.

Společnost AT&T také požádala pilota, aby objasnil, zda je zapnutí tohoto režimu důležité. Pilot uvedl, že několik telefonů, které nejsou v režimu „letadlo“, nebude problém, ale mnoho zařízení, která nejsou v tomto režimu, mohou způsobit problémy.

Průzkum také odhalil nejotravnější návyky, které během letu na našich mobilech děláme. Přičemž 83 procent odmítá, aby si někdo z cestujících pouštěl hudbu, či video bez sluchátek. Poté následovalo použití maximálního jasu u obrazovky, když jsou světla v letadle vypnuta (64%) a telefonování před vzletem a po přistání (63%).

51% lidí tvrdí, že, ti kteří poslouchají hudbu, či film na svém telefonu bez sluchátek, by měli dostat pokutu nebo jim jejich mobilní zařízení zabavit. Pro srovnání, více než 60 procent lidí říká, že by neměly být žádné následky pro používání velkého jasu u obrazovky během zhasnutí světel.

A Jaké návyky na smartphonu vás nejvíce obtěžují, když lítáte Vy? Komentujte níže!

Comment here