AndroidAplikaceNovinky

Spotify Lite: Co vše tato odlehčená verze obsahuje?

Spotify spouští „odlehčenější“ verzi své Android aplikace už dnes – přezdívaný Spotify Lite – která je určena pro lidi s menším uložištěm, či staršími telefony. Aplikace bude zabírat pouhých 10 MB, což je velmi příjemné oproti originální verzi, která zabírá 100 MB. Tato Lite verze bude obsahovat dokonce i funkci navíc, v které budete moct nastavit datový limit a obdržíte oznámení, když této kapacity dosáhnete, což je nezbytné pro lidi, kteří potřebují mít na paměti jejich využití dat.

Pomocí aplikace Spotify Lite mohou posluchači také ovládat paměť svých skladeb a vymazat ji klepnutím, pokud je pro Vás samozřejmě úložiště problém. Aplikace je k dispozici na 36 trzích po celé Asii, Latinské Americe, Evropě a v Africe prostřednictvím služby Google Play a bude fungovat na jakémkoliv zařízení se systémem Android verze 4.3 a výš. Nabízí stejné možnosti jako běžná aplikace Spotify, ale je optimalizována pro pomalejší připojení a pro ty s méně náročnými datovými tarify.

Kromě přidání datové funkce se zdá, že jediným dalším hlavním rozdílem mezi standardní verzí Spotify a její variantou Lite je změna designu: knihovny skladeb od uživatelů v aplikaci Lite jsou nahrazeny oblíbenými. Spotify říká, že aplikace je určena k doplnění hlavní aplikace Spotify a lidé by si měli vybrat „podle toho, co jim vyhovuje nejvíce“.

Spotify je jednou z dalších velkých technologických společností, které zavedou Lite appku. Facebook například spustil Facebook Lite, Messenger Lite a Instagram Lite. Uber také spustil vlastní verzi Lite. Tyto aplikace Lite jsou stále populárnější a kritičtější, protože technologické společnosti se snaží expandovat do rozvojových zemí, kde jsou datová připojení pomalejší a data jsou dražší a dražší.

Comment here