AppleNovinky

Apple Vám umožní změnit velikost ikonek na iPadu

iPad icons

Nejnovější verze Apple iOS 13 beta byla vydána dříve dnes a s ní přišlo několik překvapení. Nejvýznamnější je, že společnost plánuje dříve neohlášenou funkci, která uživatelům umožní poprvé změnit velikost ikon aplikací na domovské obrazovce.

Aspoň tak na to Apple odkazuje. Bylo by technicky přesnější říci přizpůsobení rozvržení mřížky, ale v nastavení to je pojmenované jako „Velikost ikony aplikace“.

Tato funkce je v současné době k dispozici v páté beta verzi iPadOS. Takže není jasné, zda se jedná o oficiální funkci iOS 13 pro iPhone. To se ale zatím zdá nepravděpodobné. Je to také odraz před předchozí změnou zavedenou v iPadOS. Když jsme poprvé viděli 6 x rozložení představené jako součást přepracované domovské obrazovky.

Nyní však mají uživatelé možnost vrátit se zpět ke stávajícímu standardu prostřednictvím nastavení velikosti ikony aplikace, které vám umožní přizpůsobit množství sloupců na domovské obrazovce mezi rozvržením 4 x 5 a 6 x 5 označeným jako „ větší “ a „ více “. Zdá se, že text pod touto funkcí naznačuje, že v tuto chvíli můžete přepínat mezi 20 a 30 aplikacemi na jedné obrazovce.


To znamená, že toto je poprvé, co společnost Apple umožnila uživatelům provádět tuto úroveň přizpůsobení ikonám aplikací. Bude to velmi příjemné z hlediska přístupnosti. A určitě to je velké plus pro společnost Apple.


Mezi další zajímavé novinky v nejnovější beta verzi pro iOS patří některé nové nové tapety, podrobnější možnosti řízení hlasitosti, které rozšiřují počet úrovní hlasitosti na celkem 34, a přidání zástupců do listu pro iOS pro rychlejší přístup.

Comment here