AppleNovinkyTechnologie

iOS 13 opraví FaceTime problém s očním kontaktem!

Třetí beta verze vývojáře iOS 13 zkouší v aplikaci FaceTime vyřešit problém s očním kontaktem. Když si s někým voláte, tak se většinu času díváte na danou osobu, která je na druhé straně obrazovky. Tím pádem se nedíváte přímo do předního fotoaparátu, ale pod něj, takže Vaše oči jsou sklopené dolů.

Videohovory obvykle vypadají tak, že se oba účastníci dívají vzájemně na sebe a nikoli přímo do fotoaparátu. Zdá se však, že nová funkce „FaceTime Attention Correction“ používá k opravě nějaký druh manipulace s obrazem a výsledkem je realistický vzhled falešného očního kontaktu mezi uživateli FaceTime.

Tato funkce, kterou si Mike Rundle všiml na Twitteru, se zdá být funkční pouze pro iPhone XS a XS Max s touto beta verzí a lze ji zapínat a vypínat v rámci nastavení aplikace FaceTime.

Shodou okolností Mike Rundle sám v roce 2017 teoretizoval, že Apple to jednoho dne udělá, i když neočekával, že tak brzy.

 

 

 

 

 

 

 

 

Na co všechno se můžeme těšit?

Není jasné, jak Apple dosahuje tohoto efektu, s jakým zařízením bude nakonec pracovat nebo zda bude podporovat skupinové hovory. Tato nová funkce by měla příští týden dorazit ve veřejné beta verzi.

 

Zdroj

Comment here