AppleNovinky

Budoucí Apple iPad Pro by mohl dostat trojitou kameru.

iPad pro

Očekává se, že Apple uvolní iPhone s trojitým fotoaparátem na zádech a nové zvěsti naznačují, že další iPady společnosti mohou také získat více zadních kamer. Mac Otakara říkají, že příští iPad Pro může přijít s trojitým fotoaparátem, zatímco běžný 10,2 palcový iPad bude obsahovat pouze dvě zadní kamery.

Společnost Apple aktualizovala své zařízení iPad Mini a iPad Air začátkem tohoto roku a očekává se, že koncem tohoto roku představí některé další aktualizace na iPad a iPad Pro, které by mohly zahrnovat nové kamerové systémy. Mac Otakara uvádí schémata příslušenství od dodavatelů Apple, která ukazují, že iPad Pro získává větší pole kamer. Také poznamenává, že iPad 6. generace by mohl mít stejné nastavení duální kamery jaké bude mít model LCD iPhone 11. Tato stránka říká, že modely by mohly být vydány v říjnu.

iPhone 11 triple camera
Přestože Apple zavedl duální kamerový systém v několika nedávných modelech iPhone, nepřenesl je do svých tabletů: nejnovější iPad Pro má jeden fotoaparát s 12 megapixelovým senzorem, nejnovější iPad Mini, iPad Air a iPad přicházejí s 8 megapixelovými senzory. Systém více kamer může být součástí ambicí společnosti Apple pro AR. Začátkem tohoto roku bylo oznámeno, že pole trojitých kamer v nadcházejících iPhonech bude použito pro aplikace s rozšířenou realitou, a že iPad Pro může také získat stejný systém. Zatím jsou tohle všechno jenom domněnky a budeme si muset ještě nějakou dobu počkat, než budeme mít nějaké oficiální informace. Ale vše naznačuje tomu, že by to tak doopravdy mohlo být.

Comment here