AppleHardwareNovinkyPočítače

Nejlepší notebooky pro studenty roku 2019!

Notebooky jsou každoročně jednou z nejčastějších pomůcek studenta. Většina studentů v této době již používá notebooky. Dokonce se jich plno bez toho ani neobejde. Proto jsme si pro Vás připravili seznam nejlepších notebooků pro studenty. Některé modely jsou sice dražší, ale zase když si koupíte takhle výkonný notebook, tak ho nebudete muset měnit minimálně 5 let.

Notebook je jedním z nejdůležitějších zařízení, které student potřebuje a stojí za to investovat do kvality, výkonu a výdrže baterie, která obstojí ve zkoušce času. Ano existují i herní notebooky, ale ty dnes do našeho seznamu nezařadíme. Zaměříme se na nejlepší všestranné notebooky, nejlepší pro většinu lidí, ve většině případů použití. Tady je to, co bychom koupili, kdybychom utráceli své vlastní peníze.

Apple MacBook Pro (13 palců)

Bylo těžké vybrat mezi všemi MacBooky, ale nakonec jsme vybrali verzi Pro místo verze Air. Počáteční cena tohoto stroje je 33 990 Kč. Pro má hodně podobných věcí jako Air, včetně designu klávesnice, rozlišení obrazovky a výběru portu (dvě zásuvky USB-C). Ale verze Pro Vám zajistí rychlejší výkon a obrazovku se širší škálou barev. To ale neznamená, že Air by byl špatná volba. Air má o čtvrt kilogramu méně a také má Touch Bar a Touch ID. Ale zkrátka je o něco méně výkonný. Pokud budete chtít ušetřit, tak si určitě pořiďte Air. Rozhodně chybu neuděláte. 

ASUS ZenBook S13

ASUS Zenbook S13, funguje jako herní notebook i jako běžný ultrapřenosný notebook, který můžete použít pro všechno ostatní. Tento notebook má NVIDIA MX150 GPU, téměř 13,9 palcovou obrazovku bez rámečku a baterii dostatečně velkou, aby vydržela v našem standardním testu přehrávání videa 12,5 hodiny. Tento notebook nabízí základní konfiguraci s procesorem Core i7 s 16 GB RAM a 512 GB SSD za 40 990 Kč.

Kromě výkonových součástek S13 jsme také příznivci pohodlné klávesnice, hladkého trackpadu a relativně plného výběru portů, který zahrnuje dvě zásuvky USB-C a jedno připojení USB v plné velikosti. Jistě, máme pár poznámek jako například – snímač otisku prstu je podivně umístěn a webová kamera by mohla být lepší – ale pokud hledáte velmi výkonný počítat na běžnou práci, či hraní. Tak tenhle je pro Vás ten pravý.

Dell XPS 13 (2019)

Dell XPS 13 (2019) by se dal nazvat „perfektním“. Je výkonný a v porovnání cena / výkon z něj činí opravdu dobrou koupi. Jeho cena se pohybuje od 25 000 Kč a více. Od svého prvního vydání, což bylo 4 roky zpět, jsou na tento stroj opravdu pozitivní recenze. Tento stroj se pyšní svým rychlým výkonem, životností baterie 12,5 hodiny a standardní obrazovkou HDD Dolby Vision. Jelikož byla kamera minule vážně špatně umístěna a vlastníci tohoto notebooku si na to stěžovali. Tak Dell je vyslyšel a posunul webovou kameru nahoru, kam patří, nad obrazovku. Jediné mínus tohoto stroje je nedostatek velikosti SD.

Dell XPS 13 2-in-1

Víme, víme. Právě jsme doporučili standardní Dell XPS 13. Ale varianta dva v jednom je také hvězdná a je dostatečně odlišná od tradiční verze, tak jsme si mysleli, že si zaslouží svou vlastní zmínku. Jednoduše řečeno, pokud je XPS 13 naším oblíbeným laptopem Windows, pak je naším oblíbeným konvertibilním XPS 13 2 v 1. Líbí se nám to z mnoha stejných důvodů, jako se nám líbí standardní XPS 13, včetně displeje HDR a lépe umístěné webové kamery. Ale také si ceníme jeho vyšší 13,4 palcové obrazovky s poměrem 16:10 a ještě kvalitnějšího designu, který obsahuje více kovových prvků než běžný XPS 13. Je však o něco dražší. Jeho počáteční cena začíná na 1 000$ (22 771 Kč).

Microsoft Surface Laptop 2

Microsoft na své produktové stránce porovnává svůj Surface Laptop 2 s MacBook Air čtyřikrát. Pokud jste hledali něco podobně tenkého a lehkého,  kde běží Windows, má 13,5 palců, je tenčí a váží skoro stejně jako MacBook Air, tak toto je notebook právě pro Vás! Nabízí také čtyřjádrový procesor CPU, který není k dispozici v modelu Air. Životnost baterie byla v našich testech ještě delší – téměř 16 hodin. Dále obsahuje pohodlnou klávesnici, responzivní trackpad a stylový design, který není podobný Macu.

A nějaké nedostatky tohoto modelu?

Nic moc tomu nemůžeme vytknout, ale rádi bychom zde viděli dva USB porty, ne jen jeden. Proprietární zástrčka Microsoftu se také příliš snadno odpojí. Základní pořizovací cena je 29 990 Kč.

Doufáme, že si z těchto úžasných počítačů nějaký vyberete.


Comment here