HardwareNovinkyTechnologie

Adobe Project Glasswing se smíšenou realitou

Adobe Project Glasswing

Snad nejlepším příkladem budoucích představ společnosti Adobe je projekt, který se stále vyvíjí, pod názvem Project Glasswing. Jedná se o prototyp displeje se smíšenou realitou, která přivede všechny aplikace Adobe do skutečného světa ve formě vrstev Photoshopu nebo After Effects na průhledné obrazovce před skutečnými 3D objekty.

Do konce tohoto roku, získají designéři tři nové aplikace Adobe, které jsou součástí firemní vize pro další období kreativity. Tato nová aplikace se zaměří na smíchání skutečných fyzických prvků s digitálními prvky a zdůrazní prvky „mimo sklo“ – říká šéf technologické společnosti Adobe Anhay Parasnis. Budou také vzájemně propojeny prostřednictvím mobilních a stolních aplikací, takže uživatelé je budou moct přepínat na jakémkoliv zařízení.

Parasnis předvedl pro TheVerge všechny vyvíjené aplikace na iPadu Pro, počínaje Frescem. Nadcházející aplikace pro rastrové a vektorové ilustrace pro iPad. Nakreslil na plátno několik tahů štětcem, uložil je a pak otevřel stejný soubor ve Photoshopu pro iPad, kde tahy štětce zůstaly.

Fresco

Fresco, aplikace, která má napodobovat chování vodních a olejových barev na papíře, je vyvrcholením osmiletého výzkumu, využívajícího platformu AI od společnosti Adobe Sensei. Prvni verze vyžadovala špičkové GPU a vetšina času byla věnována tomu, aby realistické tahy nevyčerpávali životnost a výkon baterie.

To, čeho chtělo Fresco dosáhnout je to, že přinese zážitek z přesunutí analogové malby do digitální podoby. Projekt Aero se však zaměřuje na opak. Rozšířený nástroj pro tvorbu reality umožňuje návrhářům vytvářet objekty, prostřednictvím Adobe. Aniž by museli znát různé věci ohledně kódování. Jde jim tedy převážně o to, aby z digitálního výtvoru v programech: Photoshop, Illusrator, InDesign a Dimeneze, bezproblémově vytvořili fyzický 3D výstup.

Aero

Aero bylo minulý rok na konferenci Apple pro vývojáře. Adobe zde oznámilo, že bude pracovat s formátem AR vyvořeným společnostmi Apple a Pixar. Sjednocený formát – USDZ je prozatím limitován pouze pro iOS. Tyto soubory lze exportovat a zobrazit v iPhonu v běžných aplikací, jako jsou iMessage nebo Safari, aniž byste museli stahovat prohlížeč AR.

Project Aero
Project Aero

Tato aplikace umožní uživatelům používat drag-and-drop moduly k vytváření animací a AR. Ty automaticky berou v potaz faktory, jak fyziku tak třeba i osvětlení, které by normálně vyžadovaly znalost programů jako Unity a Apple ARKit.

Aero také dává uživatelům možnost doladit své 3D modely pomocí 3D textur a materiálů od Substance nebo texturovacího softwaru Allegorithmic. Můžete mít předem k dispozici přístup i k uzavřené beta verzi Aera, ale aplikace žádá o včasné zaregistrování.

Řešení společnosti Adobe je Project Glasswing, průhledný LCD displej, který by mohl být použít v maloobchodním prostření nebo ve veřejných prostorech, jako jsou hotely nebo muzea. Tento prototypový displej tedy může kombinovat digitální a fyzické prostředí a to bez použití brýlí a náhlavních soustav.

View this post on Instagram

Good day for a picnic 🙂#projectaero #adobepartner

A post shared by Jing Wei (@jingnotjane) on

Parasnis zdůrazňuje, že tento Project Glasswing není hardwarový produkt. Je to pro společnost Adobe způsob, jak lze použít jejich software v reálných aplikacích. Společnost Adobe má v úmyslu pracovat s dalšími společnostmi, aby posunula svůj „hardware vpřed“.

Comment here