NovinkyTechnologie

Advanced Protection od Googlu bude blokovat riskantní soubory

advanced protection

Program Advanced Protection od společnosti Google vytváří tolik překážek mezi informacemi uloženými v Gmailu, Disku a různých dalších účtech Google – jmenovitě vyžaduje ověření prostřednictvím fyzických bezpečnostních klíčů Titan.

A co vlastně Titan je?

Balíček zabezpečení Titan obsahuje dva klíče: bezpečnostní klíč USB-A s NFC a klíč Bluetooth / NFC / Micro-USB napájený z baterie. Dodržuje standard U2F (Universal 2nd Factor) a umožňuje zabezpečit účty pomocí fyzického klíče, ke kterému máte přístup.

K dispozici je zatím v obchodě Google Store v těchto zemích:

  • Kanada – 65 $ CAD (1 124 Kč).
  • Francie – 55 EUR (1 416 Kč).
  •  Japonsko – 6 000 ¥ (1 299 Kč).
  •  Velká Británie – 50 GBP (1 397 Kč).

Titan key

Kdy se ovšem dostaví k nám ještě není jisté.

Pokud nyní synchronizujete své karty, hesla a další přihlašovací údaje při procházení webu pomocí prohlížeče Chrome, Advanced Protection bude zvyšovat ochranu upozorněním uživatelů, aby daný soubor nestahovali nebo dokonce daný soubor sám zablokuje.

Jelikož je internet plný hackerů a škodlivých programů, virů atd. Tak si myslíme, že tento krok od společnosti Google je opravdu skvělý!

Advanced protection

Ať už se jedná o stahování typu „click-through“ nebo „drive-by“, jak to Google uvádí, uživatelé Advanced Protection, kteří zapli synchronizaci v prohlížeči Chrome, budou nyní upozorněni nebo blokováni ze stahování na základě určitých rizikových faktorů – které společnost bohužel nespecifikovala.

Advanced protection může fungovat jen tehdy, když si zakoupíte klíč Titan.

Comment here