NovinkyTechnologie

Aibo, robotický pes od Sony do chytré domácnosti

Aibo Sony
Aibo, nový rozkošný robot od společnosti Sony

Společnost Sony oznámila, že nyní si můžete svého rozkošného robota naprogramovat pomocí webového rozhraní API. Můžete ho tak naučit novým trikům a možná si z něj uděláte i nového nejlepšího přítele svého inteligentního domova.

Sony vyzývá vývojáře, aby vytvořili různé „služby a aplikace„, které mohou spolupracovat s tímto robotem. Ze začátku jsme nechápali, co to přesně znamená, dokud jsme se nepodívali na video, co by všechno tento robot mohl dokázat s pomocí API. Aibo ve videu pomohl monitorovat mikrovlnou troubu, zapnout robotický vysavač, připomněl dítěti, že nechal otevřenou lednici a další.

Kdo potřebuje Alexu? Robotický pes Vám místo toho může i pomoct!

Pokud byste chtěli vytvořit jednodušší úkoly, existuje zde aplikace „Aibo Visual Programming„, která Vám umožňuje Scratch’s drag-and-drop block coding, abyste mohli naprogramovat to, co chcete aby udělal. Když budete nemocní, můžete si ho naprogramovat tak, aby Vám donesl kapesníky.

Společnost Sony si uvědomuje, že prostřednictvím rozhraní API nebudete moct změnit „emoce, jejich postavu a náladu“, ale můžete ho naučit novým trikům. Aibo je však šťastný pořád, tak proč byste taky chtěli měnit jeho náladu, že?

Comment here