AppleNovinky

Nové Apple AirPods Pro! Potlačení hluku opravdu funguje

AirPods Pro recenze

Včera vyšly nové nové AirPods Pro od společnosti Apple. Největší novinkou je, že tyto sluchátka budou mít ANC (Active noise control – nebo-li potlačení zvuku. Milovníci špuntových sluchátek také ocení, že tyto AirPody nebudou plastové, ale mají špunty různých velikostí.

V balení jsou tři velikosti silikonových špuntů. iOS má vestavěný test, který krátce přehraje trochu hudby a zkontroluje, zda Vám daná velikost špuntu sedí dobře v uchu a neuniká žádná hudba ven. Interní mikrofon porovnává to, co slyšíte, s tím, co vydává ovladač reproduktoru. Pokud je příliš mnoho rozdílů, test vám řekne, abyste přizpůsobili nebo vyzkoušeli jinou velikost a znovu spustili test.

Apple říká, že mnoho lidí může nakonec použít různé velikosti špuntů pro každé ucho. Pokud ztratíte své špunty, budete si moci koupit náhradní v každé velikosti v maloobchodních prodejen společnosti Apple.

AirPods Pro velikost

Někteří lidé nemají rádi špuntové sluchátka, protože při nošení cítí jakýsi tlak. K tomu může dojít, pokud je silikonové těsnění příliš těsné. Aby to bylo možné překonat, Apple navrhl odvzdušňovací systém do nových AirPodů, který vyrovnává tlak na obou stranách každéh ucha, takže nikdy nemáte tolik nahromaděného vzduchu.

Cena a specifikace

Tyto nové AirPody Pro stojí 7 290 Kč, což je poměrně vysoká cena, ale to je už hold Apple. Každopádně toho nabízí opravdu hodně oproti jiným sluchátkám. Odkaz na sluchátka najdete zde.

AirPods Pro zahrnují multi-mikrofonní systém (dva v každém uchu), který analyzuje vnější okolní zvuk a ruší jej protihlukovým signálem. AirPods Pro odvádí dobrou práci při snižování vnějšího hluku. Apple říká, že při aktivaci ANC budete mít 4,5 hodiny nepřetržitého poslechu hudby, ale stejně jako u ostatních AirPodů, v krabičce je dostatek šťávy na to, abyste sluchátka ještě několikrát nabily.

AirPods Pro ANC
Zdroj: The Verge

Zrušení šumu lze ovládat z nastavení systému iOS, řídicího centra, pomocí hlasových příkazů Siri. Stará gesta pro klepnutí jsou nyní pryč, protože klepání na špuntové sluchátka mohou být nepříjemné. Tyto AirPods ovládáte stiskem senzoru síly: rychlé stisknutí pro pozastavení nebo přehrávání, dvakrát pro přeskočení hudby, nebo třikrát pro návrat. Přidržení přepíná mezi režimy potlačení šumu a průhlednosti.

Pokud jde o kvalitu zvuku, Apple říká, že AirPods Pro obsahují nové vlastní ovladače a zesilovače. Skutečnou klíčovou složkou je však funkce zvaná Ambient EQ. Když posloucháte hudbu, AirPods Pro nastaví zvukový signál 200krát za sekundu, aby optimalizoval zvuk pro váš specifický tvar uší pomocí interního mikrofonu. AirPods Pro znějí o něco lépe s aktivovaným okolním ekvalizérem.

A co říkáte na tyto sluchátka Vy? Komentujte níže.

Comment here