Novinky

Amazon plánuje postavit svou nejvyšší budovu v Bellevue, WA

Amazon se chystá vybudovat zatím svou nejvyšší budovu a to přímo v Bellevue, WA, zámožném předměstí Seattlu, kde byl původně založen. Společnost v úterý oznámila, že budova bude mít 43 podlaží a bude zaměstnávat zhruba 4 200 pracovníků, uvádí The Seattle Times. Budova bude nejen největší co se týče Amazonu, ale bude největší ve městě. Předpokládaný termín dokončení věže je 2024.

Společnost má speciální plány pro Bellevue, kde plánuje v příštích několika letech nabídnout 6500 pracovních míst. Amazon plánuje v příštích několika letech přemístit celý světový operační tým ze Seattlu do Bellevue. Kromě nové věže Bellevue, Amazon zajistil půl tuctu kancelářských prostorů ve městě, podle Times.

Důvod stavby?

Důvodem návratu Amazonu do Bellevue, kde zakladatel Jeff Bezos v roce 1994 založil společnost mimo svou garáž, není čistě nostalgie. Poté, co se plány společnosti Amazon na vybudování části „HQ2“ v New Yorku rozpadly, byla společnost nucena podívat se na další možnosti, včetně vlastního státu Washington. Bellevue nebyl oficiálně vyhlášen HQ2, ale pravděpodobně absorbuje alespoň některé ze zbývajících pracovních míst určených pro vyřazenou kancelář NYC.

 

 

 

Comment here