AndroidAplikaceNovinky

10 nejlepších antivirových a antimalwarových aplikací pro Android!

Antivirové aplikace

Antivirové aplikace pro Android zůstávají jedním z nejpopulárnějších typů aplikací pro Android. Obecně nepotřebujete antivirovou aplikaci, pokud nechodíte na žádné neznámé stránky a stahujete aplikace pouze z Obchodu Play. Existují však lidé, kteří se rádi procházejí po divoké straně a nedělají tyto věci. Existuje spousta opravdu špatných antivirových aplikací. Je tedy dobré znát ty bezpečné. Zde jsou ty nejlepší antivirové aplikace pro Android. Všechny ceny jsou aktuální od ledna 2018.

360 Security

360 Security je taková smíšená aplikace. Některé její bezpečnostní funkce nejsou dobré a druhá polovina je docela špatná. Aplikace prohledá Vaše aplikace, zda neobsahují potenciální malware, i když její míra nalezení je o něco vyšší, než jsme ochotni věřit. V každém případě se jedná o slušnou super základní antivirovou aplikaci, která provede skenování a ukáže vám potenciální zranitelnosti. Aplikace je zcela zdarma a obsahuje reklamy, které si můžete  za 130 Kč ročně odstranit.

Avira

Avira je poměrně nová antivirová aplikace. Za poslední rok vzrostla poměrně rychle. Tato aplikace je vybavena základními funkcemi, jako je skenování zařízení, ochrana v reálném čase, skenování externích SD karet a mnoho dalšího. Některé další funkce zahrnují podporu proti krádeži, skenování v soukromí, blacklisting a dokonce i funkce správce zařízení. Je mnohem jednodušší než aplikace jako Norton a další. Je také relativně levná a dokonce má i bezplatnou verzi.

Avast Antivirus

Antivirové aplikace

Avast Mobile Security je jednou z nejpopulárnějších antivirových aplikací na jakékoli platformě. Může se pochlubit více než 100 miliony stažení a spoustou funkcí. Mezi funkce patří klasické antivirové skenování, applock, blokování hovorů, podpora proti krádeži, úschovna fotografií a dokonce firewall pro kořenová zařízení Android. Zahrnuje také funkce posilovače, ale nedoporučujeme je. Dělají více škody než užitku a mohou si s Vaším telefonem dělat věci, které nechcete. Ceny předplatného Avastu nejsou vůbec špatné. Ze začátku si můžete vyzkoušet 14ti denní bezplatnou verzi a poté měsíčně zaplatíte 70 Kč nebo si můžete Avast předplatit na rok za 280 Kč.

AVG Antivirus 2019

AVG je další velké jméno ve světě antivirových aplikací. Ve skutečnosti je to v podstatě stejné jako AVAST. AVAST skutečně zakoupil AVG již v roce 2016. V obou antivirových aplikacích je tedy zkušenost podobná. Tato aplikace však nabízí několik rozdílů. Aplikace má sledování proti krádeži prostřednictvím Map Google. Stejně jako AVAST existuje řada zbytečných funkcí pro baterii, paměť a telefon, které ve skutečnosti nefungují. Jinak to není špatný antivirus. Stejně jako AVAST i AVG má 14ti denní bezplatnou verzi a poté měsíčně zaplatíte 70 Kč nebo si můžete AVG předplatit na rok za 280 Kč.

Bitdefender Free Antivirus

Bitdefender Antivirus je jednou z mála skutečně bezplatných antivirových aplikací. V průběhu let se toho moc nezměnilo. Nabízí základní funkci skenování, jednoduché rozhraní, rychlý výkon a žádnou konfiguraci. To je skvělé pro základní potřeby. K dispozici je větší a podrobnější aplikace Bitdefender. Myslíme si však, že je lepší pro ty, kteří chtějí jen něco jednoduchého. Je také ve skutečnosti zdarma bez nákupů nebo předplatného v aplikaci. Bohužel ale obsahuje reklamy, které bývají dosti otravné.

Bitdefender Antivirus Free
Bitdefender Antivirus Free
Developer: Bitdefender
Price: Free

ESET Mobile Security & Antivirus

ESET je další velké jméno ve světě antivirů a anti-malwarů. Má slušnou sadu funkcí včetně prověřování, podpory proti krádeži, funkce bezpečnostního auditora, prověřování a dalších mnoho funkcí. Proces nastavení je trochu rušivý. Je to jedna z mála, která vyžaduje e-mailovou adresu. Jinak ESET funguje docela dobře. Po instalaci získáte měsíční zkušební verzi zdarma. Poté stojí 50 Kč měsíčně nebo 350 Kč ročně. Není sice lepší než AVAST nebo AVG, ale určitě je lepší než Bitdefender a podobně.

Mobile Security & Antivirus
Mobile Security & Antivirus
Developer: ESET
Price: Free+

Malwarebytes Security

Malwarebytes je jednou z nejpopulárnějších antivirových aplikací ve Windows. Mobilní verze je také docela dobrá. Obsahuje aktualizovanou virovou databázi, podporu malwaru a ransomwaru, sledovač oprávnění a další. Může dokonce skenovat zprávy v aplikacích WhatsApp, Facebooku, SMS atd., zda neobsahují potenciálně nebezpečné odkazy. Samozřejmě to také dělá obvyklé věci jako skenování. Aplikace vypadá dobře, funguje dobře a není moc složitá  jako ostatní. Její cena je rozumná, můžete si ji pořídit za 35 Kč měsíčně nebo 280 Kč ročně.

McAfee Mobile Security

McAfee je jedním z největších jmen v antivirových aplikacích. Tato aplikace zahrnuje skenování, ochranu proti krádeži, anti-spyware a bezpečnostní zamykání. Kromě toho může pořizovat fotografie vašeho potenciálního zloděje telefonu, zaznamenávat polohy do cloudu před vypnutím telefonu a další užitečné věci. McAfee má také řadu samostatných aplikací pro jiné věci. Uživatelské rozhraní je staré a nevypadá moc dobře. Kromě toho má funkce podpory, které nefungují a vyžaduje vytvoření účtu, aby fungovala naplno. Antivirová část aplikace funguje docela dobře a některé z terciárních funkcí jsou pěkné. Je to však stále jedna z nejslabších možností v našem seznamu.

Sophos Mobile Security

Sophos je jednou z našich oblíbených antivirových a antispywarových aplikací pro Android. Zahrnuje všechny základní věci jako je ochrana před malwarem, antivirový program, filtrování webu, ochrana aplikací, ochrana proti krádeži, zabezpečení Wi-Fi a všechny další věci. Dělá to vše zdarma a dokonce i bez reklam. Také obsahuje funkci pro vícefaktorové ověření autentizace. Antivirové aplikace nikomu navenek nedoporučujeme, ale pokud si budete nějakou chtít zkusit, tak zkuste nejprve tuto.

Sophos Mobile Security
Sophos Mobile Security
Developer: Sophos Limited
Price: Free

Google Play Protect

Google Play Protect je antivirová aplikace pro Android. Prověřuje aplikace ve Vašem zařízení a poté je porovnává s verzemi, které jsou na Google Play. To Vám umožní zjistit, zda dané aplikace jsou stejné, či ne. To ve spojení se stávající ochranou na Google Play vytváří opravdu dobrou bariéru bezpečnosti. Navíc je zdarma a pravděpodobně je již na Vašem zařízení nainstalována a ani o tom nevíte. To spolu se zdravým rozumem funguje lépe a je pro Vaše zařízení lepší než v podstatě jakákoli antivirová aplikace, bez ohledu na to, co ta společnost dělá. O Google Play Protectu si můžete přečíst zde.

A to bude z našeho seznamu tedy vše. Pokud jsme zapomněli na nějaké skvělé antivirové aplikace pro Android, tak nám o nich řekněte v komentářích!

Comment here