AppleNovinky

Apple Music si nyní budete moct spouštět přes prohlížeč

apple music logo

Apple Music se dnes výrazně rozšíří díky novému webovému rozhraní, které umožní odběratelům poslouchat hudbu přímo z prohlížeče. Nemusíte vůbec instalovat iTunes nebo jiné samostatné aplikace. Nové webové rozhraní je dnes spuštěno jako veřejná beta verze pro předplatitele na beta.music.apple.com.

Rozhraní vypadá podobně jako nová hudební aplikace od společnosti Apple, kterou společnost uvádí na trh s macOS Catalina koncem tohoto roku. Apple říká, že by měl fungovat ve všech prohlížečích, včetně Google Chrome, a na všech zařízeních, včetně Windows 10, Chrome OS a dokonce i na mobilních platformách, jako je Android.

apple music v prohlížeči

Tento web nabízí přístup k celému katalogu Apple Music a ke všem skladbám, které uživatelé synchronizovali do svých knihoven. Součástí beta verze budou také seznamy skladeb – včetně osobních doporučení od společnosti přímo pro vás – a rozhlasových stanic.

Na stránce beta chybí některé funkce, ale Apple říká, že bude web postupně budovat. Navíc se budete moci do Apple Music přihlásit přímo z webu, ačkoli to nebude v této verzi beta k dispozici.

A proč to Apple vůbec udělal? Tento krok umožní společnosti přenést Apple Music na jiné platformy – například Chrome OS nebo Linux – bez nutnosti vyvíjet a podporovat vlastní aplikaci pro každou platformu. Webová podpora také staví Apple na stejnou úroveň jako jeho největší konkurent v oblasti hudby: Spotify. Švédská streamingová služba, která se stala počátkem tohoto roku první platformou, která zasáhla 100 milionů placených předplatitelů. Tato společnost nabízí webový přehrávač už roky a umožňuje předplatitelům přístup k hudbě, aniž by museli instalovat plnohodnotnou aplikaci.

Comment here