NovinkyTechnologie

Bitcoin spotřebovává více energie, než Česká republika

  • Podle nových odhadů vědců z University of Camridge, Bitcoin spotřebovává více energie než Česká republika.

Nový nástroj s názvem Cambridge Bitcoin Electricit Consumption Index, neboli CBECI, odhaduje, kolik energie je potřeba k udržení Bitcoinu v reálném čase.

Momentálně CBECI tvrdí, že síť Bitcoin spotřebovává více než sedm gigawattů elektřiny. V přepočtu na rok se toto číslo pohybuje kolem 64 TWh (terawatthodin) spotřeby energie. To je více než spotřebovává Česká republika, která má využití 62 TWh ročně, oproti Kolumbie (68 TWh ročně) je to ale méně.

 

To znamená, že Bitcoin představuje 0,25% celosvětové spotřeby elektřiny. Pro „představu“ je to přibližně tolik energie, kolik spotřebují všechny čajové konvice ve Velké Británii během 11 let.

Je dobře známo, že Bitcoin spotřebovává velké množství energie, které by se dalo využít i jinak. Ale tyto údaje jsou jen přibližné!!

Údaje vyplývají z přibližných čísel dolní a horní hranice CBECI. Dolní hranice se pohybuje okolo 22TWh, zatímco horní hranice je okolo 150 TWh (tyto údaje se každý den mohou lišit).

Další populární odhad spotřeby energie kryproměny je od společnosti Digiconomist. Ten zveřejnil roční spotřebu sítě na 70 TWh, což je o 6 TWh větší než u CBECI.

Zdroj

Comment here