NovinkyTechnologie

Chytrá domácnost představená na IFA 2019

Samsung AirDresser

Zde Vám představíme ty nejlepší zařízení zvané „chytrá domácnost“, které jsme mohli vidět na IFA 2019!

Philips Hue Filament kolekce

Philips Hue přináší do svých nových žárovek kouzlo staré školy. Nové žárovky vypadají přesně jako žárovka ve stylu Edison spolu s zářící vnitřní cívkou.

Samozřejmě se jedná o LED žárovku, která přichází se všemi funkcemi, které byste očekávali od chytré žárovky Hue. Jas si můžete nastavit podle potřeby spolu s dalšími funkcemi pomocí Vašeho telefonu.

Cena této žárovky Philips Hue se pohybuje okolo 19.99€ (~516 Kč). Kolekce Filament bude k dispozici v Evropě příští týden, v USA až v říjnu za přibližnou cenu $24.99 (~585 Kč).

Lenovo Smart Display 7

Společnost Lenovo vstoupila v loňském roce do závodu inteligentních displejů s 8-palcovými a 10-palcovými modely Google Assistant. Na veletrhu IFA 2019 společnost odhalila menší a levnější model, Lenovo Smart Display 7.

Nový Lenovo Smart Display 7 byl upraven tak, aby se reproduktory nacházely dole. Má 2MP širokoúhlou kameru pro videohovory. K dispozici má také duální mikrofonní pole, díky kterému můžete zavolat pomocníka Google. Samozřejmě také můžete sledovat videa YouTube nebo sledovat fotografie přes Google Fotografie a mnoho dalších věcí.

Reproduktor je dodáván v bílé barvě (Blizzard White). Měl by být k dispozici někdy v říjnu a to za cenu $129.99 (~3 050 Kč).

Amazon Fire TV Cube (2. generace)

Amazon představil velký sortiment inteligentních produktů na IFA spolu s Fire TV Cube. Zatím nejvýkonnější produkt Fire TV přichází s šestijádrovým procesorem, který umožňuje podporu 4K UHD a Dolby Vision HDR.

Nová Fire TV Cube také podporuje funkci Local Voice Control pro rychlé potlačení nejběžnějších hlasových příkazů s vylepšeným dosahem a detekcí hlasu. Pokud máte domací systém ovládaný Alexou, tak TV Cube můžete ovládat i svým hlasem.

Zařízení je k dispozici pro předobjednávku v USA za $119.99 (~2 800 Kč), v Německu za €119.99 (~3 100 Kč), a také přichází s bezplatnou 90denní zkušební verzí Amazon Music Unlimited. Očekává se, že bude k dispozici od 10. října.

Nebula Soundbar Fire TV Edition

Kromě nových televizných produktů, oznámila společnost Amazon svůj první Fire TV Edition Soundbar. Nebula Soundbar podporuje 4K Ultra HD, inteligentní televizní rozhraní, hlasové ovládání Alexa v blízkém poli, Dolbi Vision a další.

Pokud si zakoupíte tento zvukový panel, tak získáte 90denní předplatné Amazon Music Unlimited zdarma.

Vydání Nebula Soundbar – Fire TV Edition bude ve Spojených státech, Kanadě, Velké Británii a v Německu. Zařízení si můžete nyní předobjednat. Jeho cena se pohybuje okolo $229.99 (~5 280 Kč). Očekává se, že zařízení bude k dispozici od 21. listopadu.

VTrifo Max – domácí robot

Robotových vysavačů a domácích bezpečnostních systémů máme mnoho. Trifo však dokáže kombinovat obě tyto funkce. Díky přidání širokoúhlé kamery v horní části a vestavěné dvousměrné reprosoustavy mikrofonu Vám Max může ukazovat okolní prostředí, zatímco Vám čistí dům.

Pokud se jedná o soukromí, fotoaparát má nízké rozlišení, který ve skutečnosti používá k tomu, aby pomohl zařízení při navigaci po domě. Do cloudu se neukládají žádné informace o videu ani zvuku a pro svůj účet si můžete přidat další vrstvy zabezpečení.

Trifo Max je samozřejmě také vynikajícím vysavačem, jehož úroveň sání je 3000 Pa při nejvyšším nastavení. Zařízení se časem naučí, jak se pohybovat po domě a snadno se dostane do úzkých míst. Majitelé ji pomocí aplikace a vestavěné videokamery mohou sledovat v reálném čase. Očekává se, že Trifo Max bude k dispozici do konce tohoto měsíce a to za $450 (~10 030 Kč).

Domácí bezpečnostní systém Netatmo

Netatmo kombinuje tři různé inteligentní domácí produkty a vytváří kompletní domácí bezpečnostní systém. Jedná se o inteligetní domácí kameru spolu s dveřním a okenním senzorem, které byli zveřejněny už dříve. Nyní ale představují její třetí část a to hlasitou sirénu s 110 db.

Senzory okna a dveří detekují neobvyklé pohyby nebo pokus o vloupání. Fotoaparát využívá rozpoznání obličeje a automaticky zapne sirénu, pokud se zde objeví neznámá osoba. Během toho samozřejmě dostanete oznámení prostřednictvím aplikace Netatmo.

Nastavení můžete upravit tak, aby siréna byla aktivována pouze v případě, že jste mimo domov. Sirénu lze také spustit vzdáleně a můžete si dokonce i nastavit předem nahrané zvuky, jako je například štěkání psa.

Nemusíte zde platit žádné poplatky za předplatné. Cena inteligentní kamery se pohybuje okolo $200 (~4 680 Kč), siréna $80 (~1 870 Kč) a balík tří senzorů za $100 (~2 340 Kč). Vzhledem k tomu, že se všechna zařízení doplňují, tak si myslíme, že by se brzy mohly prodávat i jako balíček všech zařízení v jednom.

Samsung AirDresser

Pokud nemáte rádi práci s praním a sušením oblečení, nejnovější chytrý domácí produkt společnosti Samsung je vyroben na míru pro Vás. S názvem AirDresser se toto „zařízení“ na první pohled nezdá být nic jiného než standartní skříň.

Na AirHangers můžete zavěsit až pět kusů oblečení. Toto zařízení využívá JetAir k dezinfekci, deodorizaci a sušení párou. Stejně jako na pračce, tak zde můžete přepínat mezi režimi péče a typem materiálu k tomu, abyste získali nejlepší čistící program.

Zatím nemáme žádné informace o ceně ani datu vydání. Ale za předpokladu, že LG upřednostňuje Styler, tak AirDresser nebude nijak zvlášť levný.

LG ThinQ Fit

Jeden asi z nejlepších chytrých domácích produktů představených na IFA 2019, které stojí za zmínku je zařízení, které asi nebude jen tak brzy komerčně dostupné. Jedná se o zařízení LG ThinQ Fit, které je asi snem každého, kdo nemá rád nakupování oblečení.

Toto zařízení podobné šatníku funguje jako virtuální skříň. Vestavěná kamera zachycuje Vaše rozměry a poté Vám řekne, jaká velikost Vám bude nejlépe vyhovovat. Mapa měření je poměrně přesná a může Vám dokonce sdělit, které oblečení budete mít volné nebo naopak těsné.

U zařízení můžete používat Váš hlas a procházet tak různými možnostmi z vlastního oblečení nebo oblečení z obchodu. A pokud si najdete perfektní outfit, můžete si ho dokonce přímo objednat.

O dalších zařízeních představených na IFA 2019 Vás budeme informovat. Tak nezapomeňte sledovat naší stránku!

Comment here