AndroidNovinkyPříslušenství

Xiaomi chytré hodinky napodobují Apple Watch

Xiaomi Watch
Xiaomi opět napodobuje Apple

Produkty společnosti Xiaomi kdysi vypadaly velmi podobně jako produkty od společnosti Apple. Xiaomi má v plánu 5. listopadu přestavit své nové chytré hodinky. Z uniklých fotografií a videií, které Xiaomi vydala prostřednictvím Weibo začátkem tohoto týdne, můžeme vidět velkou podobnost s hodinkami Apple Watch.

Hodinky mají téměř identický dotykový displej se zaoblenými rohy spolu s tlačítkem, které je umístěěno na pravé straně hodinek. Přesně tak, jak to vypadá u Apple Watch. Přestože rám hodinek je o něco širší a méně zaoblený než nová řada Series 5, popruhy nejsou tak elegantní, ale přece si je můžete s Apple Watch splést. Název hodinek nebyl dosud odhalen, ale 9to5Google našel název „Mi Watch“ v kódu nejnovější aktualizace aplikace Wear OS.

Xiaomi Watch

Hodinky jsou vybaveny Wi-Fi, GPS, NFC a Bluetooth. Dále jsou vybaveny eSIM pro volání (podle uniklých fotografií). Mají procesor Qualcomm Snapdragon Wear 3100, který se používá v nejnovějších zařízeních Wear OS.

Huami, exkluzivní partner Xiaomi a výhradní dodavatel zboží, vyrobil v loňském roce chytré hodinky s názvem Amazfit, které vypadaly podobně jako Apple Watch. Není tedy jasné, zda Huami bude mít na starosti výrobu nových hodinek Mi Watch.

Xiaomi Watch

Podobně jako design hodinek, podobnosti s produkty Apple není žádnou novinkou. Xiaomi napodobuje Apple již léta. Bezdrátová sluchátka Xiaomi AirDots vypadala podobně jako AirPods. Dále napodoboval pozadí Apple MacOS Mojave, který mění barvu. Také náhodou použil reklamu Apple Memoji, když propagoval svůj vlastní avatar v rozšířené realiatě, Mimoji.

Jak se Vám hodinky líbí? Používáte také chytré hodinky nebo nejste jejich zastánce? Dejte nám vědět v komentářích.

Comment here