NovinkyTechnologie

Chytré plavecké brýle s projektorem od společnosti Form

Existuje spousta inteligentních pomůcek, které sledují běh, ale je málo těch, které sledují Vaše aktivity v plavání. Form, nová fitness společnost založená bývalými zaměstnancemi společnosti Recon Instruments, se snaží tento problém vyřešit. Jedná o o jejich první produkt, chytré plavecké brýle Swim Goggles za $199 (4 500 Kč).

S tímto zařízením se Form pokusil vymyslet něco ve stylu Google Glass, výhradně pro plavání. Výsledek je opravdu překvapivý, i když je pravděpodobné, že se bude hodit jen opravdovým plavcům.

Výhody

Skvělé na plavání
AR displej je skutečně užitečný
Vodotěsné

Nevýhody

Cena
Omezeno pouze na plavání
Určeno pouze pro opravdové plavce

Obohacující aspekt těchto brýlí dává smysl. Existuje celá řada fitness náramků a dalších zařízení, které mohou sledovat Vaší aktivitu v plavavání. Například Apple Watch nebo novější Fitbit. Ale podle generálního ředitele společnosti, jménem Dan Eisenhardt, všechny mají stejný problém – umístění na ruce. K přirovnání, je to asi tak, jako kdybyste si dali fitness tracker pro běh, kolem kotníku.

Jak je to s diplejem u těchto brýlí?

Pokud jde o displej, tak se nejedná o nic extra. Ve skutečnosti jde o žlutý bodový maticový displej, který promítá obraz do Vašeho zorného pole, tak jako u dalších AR. Celé zařízení můžete ovládat pomocí dvou tlačítek, takže ovládání je velmi jednoduché. Většina nastavení je totiž přímo dostupná v aplikaci.

Form Swim Goggles

Na rozdíl od většiny běžných trackerů, Vám brýle Form mohou zobrazovat pouze údaje o kondici, mezičas, délku plavání, kalorie a další. Navíc u sebe nemusíte mít ani smartphone. Místo toho si můžete po tréninku synchronizovat data do telefonu, kde pak můžete kontrolovat svůj výkon.

Srovnání podobných zařízení

Jako zařízení, tak tyto brýle Form patří k těm nejlepším. Pokud jde o Fitbit Charge 3, tak na tomto zařízení si můžete zobrazit pouze čas a srdeční frekvenci. Apple Watch sice dokážou více než zmiňované Fitbit, ale Form obírá obě tyto produktové řady. Může například zobrazit čas kola, kdy změníte směr, jak dlouho odpočíváte, kolik kalorií jste spálili během pauzy a další. Tyto možnosti si však musíte nastavit dříve, než se do toho pustíte. Pokud by jste si nepřidali konkrétní měření, neměli byste k těmto datům přístup i poté, co „vylezete“ z vody.

Form Swim Goggles

Co všechno tyto plavecké brýle umí?

Vzhledem k tomu, že nejste připojeni k telefonu, tak brýle nedokážou změřit, jak dlouhý je bazén. Tyto informace si musíte zaznačit dříve, než začnete s tréninkem. Jakmile si nastavíte potřebné informace, tak brýle už za Vás udělají zbytek – pomocí akcelerometru, gyroskopu a celé řady algoritmů vypočtených palubním počítačem, dokáží zjistit, zda plavete, dáváte si pauzu nebo co je nejdůležitější, otočíte se, abyste plavali „další“ bazén.

Tyto chytré plavecké brýle jsou navrženy dobře. V testech udržovaly vodu mimo brýle a také zabraňovaly zamlžení skla. Jsou nastavitelné pro několik různých velikostí.

Je to jen důraz na řešení specifickým problémů s plaváním. Fitbit nebo Apple Watch Vám samozřejmě mohou nabídnout více, přes krokoměr až k ovládání hudby a všeho, co inteligentní hodinky nabízí.

Je to skoro jako rozdíl mezi nákupem iPadu nebo high-end Kindle: Chcete zařízení, které umí všechno nebo zařízení, které je zaměřeno pouze na určitou věc, ale funguje perfektně?
Form Swim Goggles

Pokud jste opravdový plavec – soutěžíte v plavání, trénujete na triatlon nebo jen berete své každodenní cvičení vážně. TYTO BRÝLE JSOU PRO VÁS SKVĚLOU VOLBOU! Ale pokud jste jen příležitostný plavec, pravděpodobně pro Vás bude výhodnější si koupit výše zmíněné Apple Watch nebo Fitbit.

Comment here