AplikaceNovinky

Facebook chce nahradit Android se svým vlastním OS

Android - Facebook OS

Facebook OS?

Není žádným tajemstvím, že Facebook se chce dále zabývat i hardwarem, jako je tomu už u chytrého headsetu Oculus VR. Všechny tyto produkty však běží na upravených verzích systémů Android a Facebook jej však chce nahradit něčím, jako je „Facebook OS“.

Nový operační systém?

„Facebook OS“ zatím tedy není žádný konečný název operačního systému. Informace však naznačují, že Facebook pracuje na interním OS, aby eliminoval potřebu spoléhání se na Android. Jedním z hlavních příčin projektu není nikdo jiný než Mark Lucovsky, bývalý zaměstnanec společnosti Microsoft, který je spoluautorem operačního systému Windows NT.

Podle zprávy od The Information to vypadá, jako by se Facebook snažil vytvořit stejný přístup jako Apple k současnému i budoucímu hardwaru. Tím myslíme to, že Facebook by chtěl úplnou kontrolu nad systémem. Od návrhu samotného hardwaru až po procesory, které tento hardware napájí a dále až po operační systém, který vše provozuje.

Bez ohledu na to, to Facebook asi myslí vážně, pokud jde o hardware. Spolu s Oculus a Portal se říká, že společnost pracuje na sadě brýlí AR, které uživatelé ovládají svými myšlenkami. O dalších informacích Vás budeme informovat.

Comment here