NovinkyPočítače

Samsung Galaxy Book Flex α levnější notebook QLED 2v1

Galaxy Book Flex α
Galaxy Book Flex α – levnější a méně prémiový Galaxy Book Flex

V loňském roce společnost Samsung představila Galaxy Book Ion a Galaxy Book Flex. Pár nových notebooků, které byly navrženy tak, aby nahradily modely Notebook 9 Pen a Notebook 9. Nyní, těsně před CES 2020, společnost představila nový notebook – Galaxy Book Flex α (Alpha).

Stejně jako cenově výhodnější Galaxy Book Flex, Galaxy Book Flex α má 2v1 hliníkový design s otočným 13,3 palcovým QLED displejem 1080p. Má také modernější design, ostřejší rohy a menší rámečky oproti původnímu modelu. Má hlikový rám, takže vydrží typické opotřebení.

Galaxy Book Flex α
Zdroj: Samsung

Protože má být tento model levnější, nenachází se zde pár funkcí. Nenajdete zde bezdrátovou nabíjecí podložku Qi, která je zabudovaná do trackpadu nebo S Pen, které se zasune do notebooku. Samsung S Pen nabídne i pro toto zařízení, ale bude prodáváno samostatně.

Co se týče hardwaru, tak notebook bude poháněn desátými procesory Intel Core Gen. Zatím nevíme, který z nich to přesně bude. Dále zde bude 8 GB nebo 12 GB RAM a 256 GB nebo 512 GB SSD úložiště. Samsung také slibuje, že baterie tohoto zařízení byl měla vydržet až 17,5 hodin na jedno nabití. Baterie bude mít podporu rychlého nabíjení USB-C.

Samsung zatím neoznámil přesnou cenu ani datum vydání tohoto zařízení. Podle některých zdrojů by se však jeho cena měla pohybovat okolo $829.99 (18 850 Kč) a měl by být dostupný někdy v polovině roku 2020.

O podrobnějších informacích Vás budeme informovat.

Comment here