NovinkyTechnologie

Google Assistant Vám umožní posílat připomenutí přátelům a rodině

Google Assistant

Google Assistant bude obohacen o novou funkci, která Vám umožní udělit připomenutí ostatním lidem. Pokud bude daná osoba součástí Vaší skupiny přihlášených důvěryhodných kolegů. Tato funkce je určena převážně rodinám – bude fungovat prostřednictvím funkce Rodinné skupiny – takže rodič může posílat připomenutí svým dětem nebo manželovi a nechat toto připomenutí vyskočit na mobilním telefonu nebo chytrém displeji poháněném pomocníkem Google. Avšak může také fungovat i pro přátele, či spolubydlící.

Tento proces je docela jednoduchý. V ukázce minulého týdne zástupce Google ukázal, jak můžete vytvořit připomenutí pomocí hlasu nebo textu a nastavit, aby se zobrazovalo v určitém čase nebo aby se objevovalo, když je příjemce na určitém místě. Připomenutí můžete nastavit tak, aby se opakovaly a také si můžete prohlédnout historii připomenutí, která jste odeslali jiným uživatelům nebo těm, které jste dostali a stále se o ně musíte starat. To vše funguje prostřednictvím standardních výzev „Hey Google“, stejně jako další funkce pomocníka.

Google Assistant

Google říká, že myšlenka nemusí nutně dávat způsob, jak nepřetržitě otravovat své přátele nebo členy rodiny nějakými upomínkami. Společnost si představuje připomenutí, která fungují jako způsob zasílání poznámek povzbuzení, vtipů nebo příležitostných rozhovorů. Můžete například použít funkci přiřaditelného připomenutí, abyste někomu popřáli hodně štěstí na velké pracovní prezentaci v určený čas. Google Vám tyto funkce také umožní zablokovat. Společnost říká, že blokování existuje většinou proto, aby děti nemohly své rodiče spamovat.

Aby někdo někomu mohl udělit připomínku, Google říká, že bude muset být ve Vašem seznamu kontaktů Google. Pro děti do 13 let, které mají přístup k přiřaditelným připomenutím, si rodiče budou muset vytvořit účet kompatibilní s ochranou osobních údajů prostřednictvím podnikové platformy Family Link. Poté tento účet spárovat s dětským hlasem a s domácím reproduktorem Google.

Dostupnost?

Google říká, že funkce přiřaditelných připomenutí se začne objevovat během příštího měsíce, počínaje vybranými anglicky mluvícími regiony, včetně USA, Velké Británie a Austrálie. Bohužel u nás nebude k dostání, protože Google Assistant ještě bohužel nefunguje v českém jazyce. Ovšem můžete si ho koupit z těchto zemí a komunikovat s ním v angličtině. Věřím, že pro mnohé z Vás by to nemusel být problém.

Comments (1)

  1. Google Home Hub používám déle než půl roku. Opravdu není problém na něj mluvit anglicky v případě velmi základních příkazů a dotazů. Ale těžko mu anglicky přikážete, aby za hodinu Čeňkovi připomenul jít koupit Hořické trubičky. Nebo se ho zeptat kolik obyvatel má Valašské Meziříčí.

Comment here