AndroidAplikaceNovinky

Google Mapy pro iOS Vám budou ukazovat havárie na silnicích

Google Mapy
Google Mapy pro iOS přináší novou funkci

Od roku 2019 v březnu Google Mapy (pro Android) pomalu přidávaly do své aplikace způsoby, jak nahlásit incidenty na cestách, jako jsou nehody, uzávěrka silnic nebo zpomalení provozu – něco podobného jako má aplikace Waze. Počínaje tímto dnem Google říká, že uživatelé map v systému iOS budou brzy moci také hlásit dopravní nehody.

Podle společnosti Google je to jedna z nejpopulárnějších funkcí v systému Android a nyní přichází na iOS.

Jaké incidenty půjdou nahlásit a jak?

V blogovém příspěvku od 9to5Google, Google říká, že uživatelé iPhonu budou moct nyní hlásit tyto havárie a zpomalení provozu. Chcete-li nahlásit incident, klepněte na nové tlačítko pod kompasem v uživatelském rozhraní navigace pro řízení, jak je znázorněno v GIFu:

google mapy

Uživatelé iOS však nejsou jediný, kdo získá nové možnosti. Google oznamuje, že uživatelé na obou platformách budou moci v rámci aktualizací tento týden, informovat o stavbě, uzavření jízdních pruhů a zakázaných vozidlech a objektech na silnici.

Jednou z nejlepší částí aplikace Waze je to, že poskytuje docela přesné informace o tom, co se děje na silnicích a představu o aktuálních podmínkách. Doufejme, že nyní, když uživatelé Androidu i iOS mohou hlásit, co se děje, budou mapy Google poskytovat podobně užitečné informace.

Comment here