AplikaceNávodyNovinky

NÁVOD: Jak používat Google Mapy offline

Google Mapy offline

Mapy Google jsou jednou z nejspolehlivějších dostupných navigačních služeb, ale nejsou bez závad. Pravděpodobně jedním z největších problémů je to, že fungují nejlépe při spolehlivém datovém připojení, něco, co nemůžeme mít vždy k dispozici. Naštěstí je možné Mapy Google používat offline.

Připravujete se na výlet nebo se vydáte na divokou túru? Nezapomeňte se řídit tímto návodem, jak používat Mapy Google offline, abyste se náhodou někde neztratili.

Google mappy offlineNež budete moci využívat mapy v režimu offline, budete si muset stáhnout danou oblast, do které máte namířeno.

Naštěstí oblast, kterou si můžete stáhnout, je velká; Jediným stažením mohu ukládat do mezipaměti mnoho měst. V takových případech je třeba stáhnout obrovské množství informací, takže buďte připraveni obětovat dostatek úložného prostoru pro své mapy. Záleží jak velkou oblast si stáhnete, ale tato velikost dané paměti se může vyšplhat až na 1,5 GB a více. Pokud máte zařízení s podporou microSD karty, můžete dokonce přenášet data na SD kartu. Jednoduše přejděte na Nabídka> Oblasti offline> Nastavení> Předvolby úložiště a přepněte zařízení na SD kartu.

Je také důležité si uvědomit, že tyto offline mapy vyprší přibližně po 15 dnech, pokud se nepřipojíte k internetu. Svět se mění téměř denně. Mapy jsou dynamické a vyžadují aktualizace. Google chce, abyste měli aktualizovanou verzi svých map, i když jste offline, což je důvod tohoto časového limitu.

Pokud chcete své mapy ponechat v režimu offline na neurčitou dobu, stačí jen přejít do nastavení offline map a aktivovat automatické aktualizace. Tím zajistíte, že vaše offline mapy budou po vypršení platnosti neustále aktualizovány. Dokonce si můžete vybrat, že Vaše mapy budou aktualizovány pouze při používání WiFi, abyste zajistili, že vaše drahocenné mobilní gigabajty nebudou zbytečné.

Pojďme si tedy ukázat, jak offline mapy fungují


V offline režimu aplikace nebudete mít vše, co Mapy Google nabízejí. Nebudete mít k dispozici cyklistické trasy, pěší trasy, dopravní informace, navádění do jízdních pruhů a všechny ty dobré vlastnosti, díky nimž Mapy Google vyniknou. Téměř všechno ostatní by mělo tedy fungovat. Můžete hledat adresy, najít firmy a snadno se k nim navigovat.

  • Otevřete aplikaci Mapy Google.
  • Klepněte na tři čárky v levém horním rohu.
  • Vyberte mapy offline.
  • Google často nabízí doporučení. Pokud požadovaná oblast není v doporučených mapách, stiskněte Vybrat vlastní mapu.
  • Vyberte oblast, kterou chcete stáhnout.
  • Nyní můžete přiblížit a oddálit zobrazení a zvětšit nebo zmenšit oblast stahování.
  • Po provedení výběru stiskněte tlačítko Stáhnout v pravém dolním rohu.

Viz. obrázky níže.

Offline Gogle mapyOffline google mapyOffline Google mapy

Po stažení map můžete navigovat a vyhledávat trasy, jako byste byli online. Jen nezapomeňte, že tam nebude každá funkce, jak jsme již zmínili. Odkaz na stažení Google map najdete níže.

Maps - Navigate & Explore
Maps - Navigate & Explore
Developer: Google LLC
Price: Free

Comment here