NovinkyTechnologie

Služba Google One – vše co potřebujete vědět

Google One logo

Google aktualizoval své plány předplatného pro cloudové úložiště zavedením programu Google One v roce 2018. Co může nabídnout, kolik to stojí a jaké jsou další výhody? Zde je vše, co potřebujete vědět o Google One.

Co je Google One?

Základní myšlenkou je uvést všechny Vaše potřeby cloudového úložiště pod jeden banner. Úložiště, které si koupíte – nebo dokonce 15 GB zdarma pro kohokoli s účtem Google – je sdíleno na Disku Google, Fotkách Google a Gmailu. Kromě nového jména, Google také představil několik nových úrovní úložiště, aby se stal Google One přesvědčivější možností.

Google One uložiště

To znamená, že k těmto souborům stále přistupujete pomocí těchto aplikací, takže pokud jde o interakci se soubory, nic se nezmění. Aplikace Google One slouží ke správě Vašeho předplatného, ​​kontaktování odborníků společnosti Google a přístupu k řadě dalších výhod, jako jsou hotelové slevy, kredit v obchodě Google Play, slevy na hardware Google a nákupní nabídky (prostřednictvím Google Express) s mnoha dalšími. Každý, kdo má placené úložiště na Disku Google, bude automaticky přesunut do rovnocenného plánu.

Kde je k dispozici?

Google One byl původně k dispozici pouze v USA. Od té doby se služba rozšířila ve více než 140 zemích. Z Albánie do Zimbabwe byste neměli mít problémy s registrací. Seznam podporovaných zemí naleznete zde.

Kolik to bude stát?

Každý, kdo má účet Google, získá zdarma 15 GB cloudového úložiště. To také přináší neomezené úložiště, pokud je pro Vás v pořádku komprese souborů ve Fotkách Google do „vysoké kvality“. Limit úložiště se počítá pouze v případě, že se rozhodnete uložit své fotografie v původní velikosti a kvalitě. Pokud potřebujete více než to, co je k dispozici zdarma, jsou nové plány předplatného společnosti Google, které jsou docela dostupné.

 • 100GB: 59,99 Kč na měsíc nebo 599,99 Kč za rok
 • 200GB: 79,99 Kč na měsíc nebo 799,99 Kč za rok
 • 2TB: 299,99 Kč na měsíc nebo 2 999,99 Kč za rok
 • 10TB: 2 999,99 Kč na měsíc
 • 20TB: 5 999,99 Kč na měsíc
 • 30TB: 8 999,99 Kč na měsíc

Google One uložiště

Zakoupené cloudové úložiště lze sdílet s pěti dalšími členy rodiny (celkem šest) vytvořením rodinné skupiny nebo sdílením plánu s existující skupinou. Samozřejmě je sdílen pouze plán úložiště. Nikdo jiný ve skupině nebude mít přístup k uloženým souborům a fotografiím. Všichni členové rodinné skupiny budou také moci využít výhod, která jsou navíc k dispozici. Jedinou podmínkou je, že všichni členové skupiny musí být ve stejné zemi.

Další funkce

Kromě dalšího cloudového úložiště můžete také využít spoustu dalších funkcí a výhod.

 • Experti Google: Máte dotaz ohledně produktů a služeb Google? To jsou lidé, na které se obracíte. Součástí plánu je přímý přístup k odborníkům Google, kteří zodpoví Vaše dotazy a pomohou s obecným řešením problémů. Experti Google jsou k dispozici kdekoliv, kde je Google One.
 •  Další výhody: Google rovněž nabízí některé další výhody, od kreditů Google Play a speciálních slev na hardware a služby, až po nabídky hotelů a nákupy. Tyto výhody se však v jednotlivých zemích liší, ale Google neustále rozšiřuje nové výhody v každé oblasti.  

Jak se zaregistrovat do Google One?

 • K registraci budete potřebovat účet Google. Pokud tak neučiníte, budete si je muset nejprve vytvořit.
 •  Po přihlášení k účtu přejděte na stránku předplatného a vyberte si plán.
 •  Dokončete platbu a máte hotovo!  

Můžete se také zaregistrovat pomocí mobilní aplikace.

 •  Stáhněte si aplikaci z Obchodu Google Play.
 •  Vyberte nebo se přihlaste pomocí svého účtu Google.
 •  Pokud nejste přihlášeni k odběru plánu, klepněte na úvodní stránce na tlačítko „Staňte se členem“.
 •   Vyberte program a zaplaťte předplatné.

To je vše, co potřebujete vědět o službě cloudového úložiště Google One. Odkaz na stažení v Obchodu Play najdete dole. A jaký máte názor Vy na tuto službu? Komentujte níže.

Google One
Google One
Developer: Google LLC
Price: Free+

Comment here