AndroidNovinkySmartphony

Google Pixel 4 a Pixel 4 XL | Vše co potřebujete vědět

pixel 4

Google Pixel 4 a Google Pixel 4 XL

Pokud jste v posledních měsících sledovali úniky, pravděpodobně již znáte nové chytré telefony Google, Google Pixel 4 a Google Pixel 4 XL. Společnost konečně představila tyto telefony na akci Made By Google 2019 a zde Vám shrneme všechny podrobnosti.

Google Assistant, ale rychlejší

pixel 4

Nový a vylepšený Google Assistant je integrován do softwaru Pixel 4, čímž dosahuje mnohem rychlejší odezvy. Interakce s asistentem nyní proběhnou v zařízení bez nutnosti odesílání žádosti do datových center Google. Samozřejmě zde existují určitá omezení v případě jednoduchých úkolů jako je spuštění časovače, Asistent v tomto případě provede danou věc přes zařízení. V složitějších případech, jako je dotaz o sdělení informací o letu nebo počasí, bude muset asistent použít externí data, takže přes datová centra Google.

Asistent na smartphonech Pixel 4 bude nově podporovat pokračující konverzace. Umožní Vám to položit další otázku, aniž byste museli znovu říkat klíčové slovo.

Nové modely běží mimo Android 10. Esteticky se toho moc nezměnilo. Spouštěč Pixel má novou zkratku pro odtažení oznámení prstem. K dispozici je nová aplikace Pixel Theme, která Vám umožní vybrat písmo, tapetu, zvýraznění barev a další.

Nově zde najdete předinstalovanou aplikaci Recorder, která přepisuje zvuk z každého hlasového záznamu a můžete v nich hledat slova. Vypadá to celkem slušně.

Google nabízí své cloudové úložiště Google One pro nové uživatele na tři měsíce zdarma. Společnost ale bohužel nezahrnuje bezplatné neomezené zálohování fotografií v původní kvalitě do Fotek Google, jako tomu bylo u Pixel, Pixel 2 a Pixel 3.

Displej A+

Společnost DisplayMate udělila společnosti Google hodnocení A+ a cenu za nejlepší chytrý telefon. Displeje na obrazovkách jsou 90Hz a lze je přepínat mezu 60 a 90Hz v nabídce nastavení. Displeje s vyšší obnovovací frekvencí v poslední době přibývají a jsme rádi, že Google tuto funkci podporuje také.

Ovládání pohybem pomocí Motion Sense

Pixel 4 a 4 XL mají podle společnosti Google nejrychlejší odemykání obličejem. To je možné díky novému čipu Soli společnosti Google pro snímání pohybu. Čip se nachází hned vedle senzoru předního fotoaparátu.

Google letos propadl snímači otisků prstů a místo toho zahrnuje bezpečné rozpoznání obličeje. Telefony Pixel 4 se dodávají se dvěma infračervenými kamerami pro odemknutí obličejem, tečkovaným projektorem a iluminátorem. Tyto senzory jsou podobné těm, které jsme mohli vidět v zařízeních, jako jsou iPhone 11 a LG G8. Pomocí těchto senzorů bude Pixel 4 schopen vytvořit přesný model Vaší tváře, ověřit zda jste to vy a odemknout telefon.

To ale není vše, co čip Soli dokáže. Nové modely mají totiž funkci nazvanou Motion Sense, která umožní telefonům vnímat pohyb uživatelů. Pomocí programu Motion Sense mohou uživatelé pomocí pohybu rukou změnit píseň, odložit budík nebo ztišit hovor. Tato funkce bohužel přichází jen do vybraných zemí.

Řada Pixel nikdy nebyla o špičkových specifikacích

Někde sdílejí o obou modelech stejné specifikace. Oba mají Qualcomm Snapdragon 855 SoC (bohužel ne Snapdragon 855 Plus), 6GB paměti RAM, a 64 nebo 128 GB interního úložiště, žádné rozšíření pro microSD a žádný konektor pro sluchátka. Google ani nepřidává sluchátka do balení.

S bateriemi zase tak nadšení nejsme. Pixel 4 má baterii 2 800 mAh (což je o 115 méně než u modelu Pixel 3), zatímco Pixel 4 XL má 3 700 mAh (což je o 270 mAh více než má Pixel 3 XL). 90Hz je totiž pro baterii velmi náročné. Navíc vzhledem k tomu, že Pixel 3 má hroznou výdrž baterie, tak doufejme, že Google udělal něco pro to, aby telefonu Pixel 4 vydržel celý den, aby uživatelé nemuseli nabíjet zařízení během dne.

Živé HDR +, astrofotografie a vyvážení bílé

Google nově přidal také duální kameru. Oba modely mají dvojitý 12 MP senzor s dvojitým zoomem a teleobjektiv 16 MP pro 2x zvětšení. Výsledkem budou portrétní snímky širšího rozsahu. Nachází se zde také snímač (ToF) pro přesné snímání vzdálenosti a hloubky.

Live HDR+ je nová funkce, která umožní uživatelům náhled HDR+ aplikace fotoaparátu ještě před pořízením fotografie. Nová funkce s názvem Dual Exposure umožní uživatelům vyladit stíny a světla v záběru před fotografováním. To stejné můžete udělat i pro úpravu fotografií, což Vám pravděpodobně ušetří více času.

Google se zaměřuje i na lepší vyvážení bílé. Pixel 4 nabízí vyvážení bílé ve všech režimech fotografování, nejen v režimu Night Sight jako to bylo u Pixel 3.

Google pracuje na zdokonalení astrofotografie. Pixel 4 ztmaví oblohu pomocí výpočetní fotografie. Více informací si můžete přečíst zde.

Cena

Obě zařízení jsou k dispozici pro předobjednávku již dnes, vydání je naplánováno na 24. října. Cena modelu Pixel 4 začíná na $799 (18 700Kč).

Comment here