AppleNovinky

Společnost Apple představuje iPhone 11 Pro, Apple Watch Series 5 a další

iPhone 11

Společnost Apple dnes představila svou 13. generaci iPhonů. Představili nový iPhone 11, iPhone 11 Pro a iPhone 11 Pro Max.

Jistě, jsme web pro Android, ale nelze popřít, že Apple má tendenci ovlivňovat konkurenci, a tak je vždy zajímavé zjistit, co má Apple v rukávu. Společnost během prezentace v sídle Cupertino oznámila hned plno zajímavých novinek. Tady jsou všechny novinky společnosti Apple, které potřebujete vědět.

Apple Arcade

Apple Arcade logo


Apple začal podrobnostmi o Apple Arcade, jeho specializované herní službě, která je integrována do iTunes App Store. Bude k dispozici od 19. září ve více než 150 zemích po celém světě. Společnost uvedla, že při spuštění představí více než 100 her.

Kolik Apple Arcade bude stát?

Cena této služby je 4,99 $ (což je zhruba 116 Kč) měsíčně pro celou rodinu a Apple dokonce nabízí měsíční bezplatnou zkušební verzi. Měsíční předplatné umožňuje neomezené hraní prostřednictvím služby na telefonech iPhone, iPad, Mac a Apple TV. Na rozdíl od Google Stadia není tato služba založena na cloudu. Je zaměřena více na mobilní hry, které jsou opravdu ve vysoké kvalitě.

Apple TV Plus

Apple poskytl více informací o jejich nové streamovací službě jménem Apple TV Plus. Společnost plánuje nabídnout filmy těm, kteří si za tuto službu zaplatí. Nyní se v této službě nachází pár pořadů, ale časem se budou přidávat nové. Tuto službu si budete moct předplatit začátkem listopadu.

Společnost poskytla krátký pohled na původní obsah, který bude k dispozici, včetně velmi populární série Game of Thrones.

Apple TV Plus bude stát jen 4,99 $ měsíčně (což je zhruba 116 Kč.), opět pro celou rodinu. Lidé, kteří si na podzim tohoto roku zakoupí nové telefony iPhone, Mac nebo iPad, dostanou zdarma roční předplatné Apple TV Plus. Služba je k dispozici v aplikaci Apple TV na zařízeních iOS a macOS.

iPad

novy iPad

Apple poprvé hovořil o iPadOS, jeho nové větvi iOS, specificky určené pro iPad. Tato platforma má vývojářům pomoci zacílit se přímo na větší obrazovky Apple tabletů.

Multitasking je hlavní funkcí iPadOSu. Pro uživatele je snadnější než kdykoli předtím přepínat mezi aplikacemi. Safari je výkonnější a umožňuje uživatelům provádět více práce v prohlížeči, zejména v případě potřeby produktivity.

Uživatelé mají nový přístup k souborům, lepší aplikaci Fotografie a pokročilejší nástroje pro úpravy videa. Apple Pencil získává nové funkce, například gesto přejíždění snímků.

Společnost také oznámila nový iPad sedmé generace také to, co nazývá „velký upgrade“ oproti předchozímu 9,7-palcovému zařízení. Nový iPad má především 10,2-palcový Retina displej a 3,5 milionu pixelů. Je založen na čipu A10 Fusion.

iPad Apple na základní úrovni je poprvé vybaven inteligentními konektory. To znamená, že je kompatibilní s řadou příslušenství od společnosti Apple. Má také vylepšené fotoaparáty, rychlejší bezdrátové připojení a 100% recyklovaný hliníkový podvozek, který váží asi 1 libru (což je zhruba půl kg).

Zařízení začíná . iPad je dnes možné objednat a dorazí Vám koncem tohoto měsíce. iPadOS bude majitelům iPadu k dispozici od 19. září. iPad si můžete objednat zde.

Apple Watch Series 5

Apple watch series 5 barvy

Společnost poprvé podrobně popsala svou novou aplikaci Apple Research, která usnadní účast běžných lékařských výzkumů běžným lidem. Výzkumný nástroj již poskytuje neocenitelné informace těm, kdo zkoumají srdeční, sluchové a ženské cykly. Aplikace Apple Research bude k dispozici koncem tohoto podzimu.

Apple měl také hardwarové novinky, které mohl sdílet, a představil Apple Watch Series 5.

Hodinky mají nový, vždy zapnutý Retina displej, který nikdy „nespí“. Čas a komplikace budou vždy viditelné. Jas se však bude posouvat nahoru a dolů, aby se zachovala výdrž baterie. Obrazovka se může obnovovat rychlostí od 60 Hz do 1 Hz, aby se dále šetřila energie. Dále mají hodinky až 18 hodinovou výdrž baterie.

Série 5 má vestavěný kompas. Spolu s novou aplikací Apple Maps budou uživatelé moci vidět směr, šířku, délku, nadmořskou výšku a sklon. Tyto funkce mají pomoci outdoorovým dobrodruhům, když prozkoumávají vše, co nám příroda nabízí. Apple říká, že hodinky řady 5 zahrnují mezinárodní tísňové volání, i když hodinky nejsou připojeny k iPhonu.

Hliníkové modely jsou vyrobeny ze 100% recyklovaných materiálů. Budou dostupné v různých barvách, takže si určitě nějaké vyberete.

Cena Apple Watch Series 5 začíná na 11 690 Kč. Předobjednávky začly již včera a zařízení budou k dispozici v obchodech 20. září. Apple Watch Series 5 si můžete předobjednat zde. Apple hodlá pokračovat v prodeji Apple Watch Series 3 za 5 790 Kč a koupit si je můžete zde.

iPhone 11

iPhone 11 barvy

Nový iPhone 11 nahrazuje iPhone XR a má nový design. Má skleněná záda a hliníkový rámeček. Sklo obklopující fotoaparát bylo vyfrézováno tak, aby čočky lépe zapadly. Také je dodáván v nových barvách, jedná se o: černou, bílou, fialovou, žlutou, zelenou a červenou.

Je vybaven 6,1 palcovým displejem a prostorovým zvukem Dolby Atmos pro pohlcující zážitky. Duální kamerový systém je vybaven širokým a ultraširokým objektivem. Hlavní fotoaparát je vybaven objektivem o průměru 26 mm a snímačem 12MP při f/1.8. Široký objektiv je vybaven ekvivaletní čočkou 13 mm a snímačem 12MP při f/2.0.

Účelem vylepšeného HDR je zlepšit kontrast mezi scénami. Obnovený noční režim se zapne automaticky, aby rozjasnil a snížil tak šum fotografií. Záblesk Tru Tone na obrazovce je nyní o 36% jasnější.

Uživatelé nyní mohou nahrávat i videa v rozlišení 4K až 60 snímků za sekundu s rozšířeným dynamickým rozsahem, zpomaleným pohybem nebo časovým odstupem. Aplikace Video nově umožňuje přepínat mezi běžným zobrazením a širokoúhlým záběrem při nahrávání videa.

iPhone 11 bude k dispozici pro předobjednávku od 13. září a do obchodů dorazí 20. září. Ceny u nás začínají od 20 990 Kč (základní model). Objednat si ho můžete zde.

iPhone 11 Pro

Rámeček iPhonu 11 Pro je vyroben z chirurgické oceli a zadní sklo je z jednoho kusu a to i s kamerovým modulem. Přichází v barvách půlnoční zelená, vesmírně šedá, stříbrná a zlatá.

Zařízení iPhone Pro je také napájeno procesorem A13 Bionic. Například CPU obsahuje nové akcelerátory, které umožňují více než 1 bilion operací za sekundu. To spolupracuje spolu s řídící jednotkou stroje pro vyvážení efektivity a výkonu.

A13 obsahuje čtyři jádra účinnosti, které pomáhají životnosti baterie a zvládá většinu úkolů na pozadí. Apple dodává, že dokáže použít pouze určité části čipu, které jsou potřebné pro daný úkol s vysokým výkonem. To má za následek zlepšení rychlosti o 20% a také snížený odběr energie. Jinými slovy je A13 rychlejší a spotřebováva mnohem méně energie. Cena iPhonu 11 Pro bude začínat na 29 990 Kč a předobjednat si ho můžete zde.

A to je tedy od nás zatím vše. O dalších informacích Vás budeme informovat v dalších článcích, takže nezapomeňte sledovat naší stránku, ať Vám nic neunikne!

 

Comment here