NovinkyTechnologie

Segway-Ninebot představuje e-skútr, který sám dojede k nabíjecí stanici

Segway-Ninebot má řešení pro všechny ty elektrické skútry, které musíte každou noc nabíjet, abyste mohli někam jezdit. Jejich nápad zněl: „Vymyslete takové, které se můžou sami dostat k nabíjecí stanici.“

V pátek na jedné akci v Pekingu byl představen společností Segway-Ninebot nový čínský samohybný skútr se jménem KickScooter T60. Koloběžka má tři kola (dvě vpředu, jedno vzadu) a údajně může používat umělou inteligenci a schopnosti vzdáleného cloudu k vedení sama sebe bez lidského jezdce.

segway ninebot

Neexistovala žádná veřejná demonstrace této schopnosti. A nemůžeme ani čekat, že bude tato koloběžka vydána začátkem příštího roku. Bude nějakou dobu trvat, než vše bude úplně perfektní. Ale podle společnosti by měl tento e-skútr být vydán během jednoho roku. Ninebot však uvedl, že Uber a Lyft, které se rozšířily na sdílení kol a skútrů,  projevily zájem o nový skútr. Ale to nemusí být pravda, jsou to jenom domněnky. „Vždycky nás zajímájí nejnovější novinky od potenciálních partnerů, jako je Ninebot, ale dosud jsme k tomuto produktu nepřijali žádné závazky,“ uvedl v prohlášení mluvčí Lyft. Mluvčí Uber odmítl komentovat.


Společnost, která byla založena v roce 2015 kombinací čínského výrobce elektroniky Ninebot a americké společnosti pro mobilitu Segway, se tiše stala předním poskytovatelem elektrických skútrů. Společnost v roce 2018 prodala 1,6 milionu skútrů.

Očekávaná cena?


Očekává se, že model KickScooter T60 se bude prodávat za 10 000 juanů (to je zhruba 33 000 Kč), což je mnohem více než tradiční skútry od společnosti, které se prodávají zákazníkům a společnostem s koloběžkami vždy za 100 až 300 USD (2 300 Kč až 7 000 Kč).

Myšlenka elektrických bezmotorových skútrů bez doku, které se mohou samy dopravit k nabíjecí stanici nebo optimálnějšímu místu pro vyzvednutí, zní určitě perfektně. Je však pravděpodobné, že bude pro většinu společností, které se podílejí na skútrech, příliš nákladné. O Uberu se říká, že má zájem o vývoj jízdních kol a skútrů, ale veřejně to nepotvrdili. Samo o sobě tohle zní velmi zajímavě. Skútr co se sám někam dopraví? Před několika lety byly tohle jenom povídky. A dnes tu máme plno vychytávek s umělou inteligencí. Mohl by to být opravdu velký krok pro e-koloběžky. Je jen otázkou času, než KickScooter bude všem plně dostupný.

Comment here