AndroidHryNovinky

League of Legends: Wild Rift pro smarpthony | Vše co potřebujete vědět

league of legends
League of Legends: Wild Rift bude dostupná pro mobilní zařízení

Měsíce poté, co se na internetu objevily zvěsti o mobilní hře League of Legends, společnost Riot Games ji oficiálně představila během svého desetiletého výročí.

Jaká je tedy nová hra pro mobilní verzi? Pokračujte ve čtení a dozvíte se vše, co o této hře potřebujete vědět.

Co je League of Legends: Wild Rift?

League of Legends: Wild Rift je nová mobilní reimaginace nejpopulárnější hry světa, League of Legens. Riot Games kompletně přenastavil Summoners Rift pro mobilní zařízení a přepracoval nejpopulárnější šampiony a jejich skiny.

Hra zůstává stále v módu 5v5. Je to první předělávka hry pro mobilní zařízení od společnosti Riot Games.

Kolik bude hra stát?

Stejně jako hra, na které je založena, bude Wild Rift zcela zdarma ke stažení, v aplikaci si dále budete moci zakoupit obsah jako jsou skiny a podobně.

Jaké je oficiální datum vydání hry?

První verze bude dostupná koncem tohoto roku a to v Číně. V roce 2020 bude hra dostupná postupně region po regionu. Do konce roku 2020 má být hra dostupná všude. Pokud budete chtít hru hrát na nějaké konzoli, tak si budete muset počkat ještě déle.

Již nyní si však můžete hru předregistrovat v Obchodě Google Play nebo na oficiálním webu.

Jaké je ovládání hry?

WIld Rift má stejný systém hraní jako LoL PC, ale s rozvržením mobilního ovládání. Stejně jako mnoho jiných titulů MOBA máte dvojí ovládání – vlevo máte k dispozici kurzor pro pohyb Vaší postavy a vpravo kurzor se svými schopnostmi k zamíření na nepřítele.

Mnoho schopností bylo upraveno tak, aby se snadněji ovládaly na dotykových obrazovkách. Celkově zde bylo také i zrychleno hraní. Namísto 25-50 minutových zápasů bude mít Wild Rift 15-18 minutové zápasy. Je možné, že herní režimy ve stylu ARAM toto číslo ještě sníží.

Jaké šampiony budete mít k dispozici při startu?

Na začátku zde bude k dispozici 40 postav. Patří mezi ně klasičtí šampioni jako Annie, Malphite, Nasus, Yasuo a Camille. Každý šampión byl přepracován, takže na začátku zde nebudou k dispozici aktuální vzhledy.

Bude možné hrát League of Legends: Wild Rift mezi různými platformami?

Wild Rift bude k dispozici pro mobilní telefony a konzole, ale nebude zde nabízen cross-play. Cross-play s League of Legends PC je také vyloučen, protože se jedná o zcela oddělené hry.

Mezi těmito dvěma hrami se však budou konat určité stejné události a možná později zde bude povolen cross-play mezi mobilními zařízeními a konzolemi.

Jaké telefony jsou kompatibilní s Wild Rift?

Společnost Riot Games se zavázala k tomu, aby bylo tuto hru možné hrát na široké škále zařízení. Pro Android to znamená zařízení zhruba podobné smartphonu Samsung A7 nebo zařízení s následujícími specifikacemi a lepšími: 1 GB RAM, procesor Qualcomm Snapdragon 410, Adreno 306 GPU. V systému iOS by měla fungovat na novějších zařízeních, než je iPhone 5S.

Takže prakticky budete moct hrát na každém zařízení, které bylo vydáno v posledních pěti letech.

Půjdou šampioni a herní progres přesunout z LoL PC do Wild Rift?

Ne. Ačkoli můžete oba účty propojit, tak pokrok v těchto dvou hrách je odlišný. Hráči LoL PC však mohou za roky strávené hraním hry získat zvláštní odměny. Podrobnosti o odměnách ale zatím nejsou zcela jasné.

Hrajete hru LoL na PC? Vyzkoušeli byste ji i na mobilních zařízeních? Dejte nám vědět v komentářích!

Comment here