Novinky

Lví král od společnosti Disney je nejvíc výdělečný animák vůbec!

Lví král

Disneyho CGI remake svého filmu z roku 1994 „The Lion King“ česky, Lví Král, překročil 1,3 miliardy dolarů (což je zhruba 29 996 200 000) v mezinárodní pokladně a oficiálně porazil pohádku „Ledové království“, které vydělalo 1,27 miliardy dolarů. Stal se tak nejvýraznějším animovaným filmem všech dob. Přestože se jedná o výhradně počítačově vytvořené záběry (s výjimkou jednoho záběru), Disney ho nadále označuje jako živý akční film.  A tato debata o filmu Lví král, zda je to animák, či něco jiného se rozjela ve velkém!

lví král simba

Disney ovšem naléhal, aby jejich film nebyl označen jako animovný, přestože je v podstatě stejně vizuálně vyroben jako původní film z roku 1994.

Režisér Jon Favreau se při dotazu, zda by měl svůj film nazvat jako ‚živý‘, či animovaný, řekl: „Záleží na tom, jak byste to pojmuly. Protože ve filmu neexistují žádná skutečná zvířata a neexistují reálné kamery a není zachycen ani žádný výkon, který by byl podkladovými daty, která jsou skutečná. Vše přichází z rukou umělců. Ale říci, že je to animované, je podle mě divné a osobně mi více sedí název ‚živý film‘.“

Lví král

Proč se všichni tvůrci zdají být tak naléhaví, aby se vyhnuli označení „animace“? Existuje několik možných důvodů. Americké animované filmy jsou stále označovány jako méně závažné než živé filmy. Společnost možná bude chtít zdůraznit vnímanou převahu své nové fotorealistické technologie CGI. A kvůli toho už nebudou chtít označovat jejich filmy za animáky, ale za něco nového.

Stejně na tom nezáleží..

Živá akce, animovaná nebo něco mezi tím, jediná věc, na které Disney ke konci dne záleží, je zisk a nový Lion King (Lví král) určitě uspěl. Pokud jste ještě na tomto filmu nebyli, tak neváhejte a určitě si na něj zajděte. Já osobně jsem na něm byl a opravdu se mi líbil. Animák, či živý akční film, to je opravdu jedno. Celkově ten film stál opravdu za to!

Comment here