AndroidHardwareNovinkyPočítače

Microsoft má pro nás spoustu zařízení, která představí v roce 2020

Microsoft představí nové konzole Xbox Series X pro rok 2020. Řada Xbox X bude debutovat během prázdnin příštího roku, nově budou také představeny zařízení Surface Duo a Surface Neo a další hardware.

SURFACE EARBUDS

Společnost Microsoft měla tyto sluchátka původně vydat koncem tohoto roku, nakonec to ale odložili na jaro 2020. Není jasné, zda je budou nějak vylepšovat nebo měnit jejich design. Tato sluchátka však budou k dispozici v bílé barvě za cenu $249 (5 690 Kč).

Sluchátka jsou vyladěna jak pro hudební tak i hlasový výkon. Každé sluchátko má vestavěné dva mikrofony, které pomáhají snížit šum, když přes ně voláte. Obě sluchátka také mají dotykové oblasti, kde můžete použít různá gesta k ovládání hudby a další.

SURFACE HUB 2X

Microsoft letos vydal hardware Surface Hub 2S s přepracovaným 50-palcovým displejem a příslibil mnoho upgradů jak hardwaru tak i softwaru. Tato vylepšení můžeme vidět na Surface Hub 2X, který bude k dispozici příští rok. Mezi vylepšení patří procesor, RAM a GPU – v podstatě se jedná o celý počítač, s výjimkou úložiště.

Společnost Microsoft bude kromě aktualizace kazet používat také lehčí a modulárnější verzi systému Windows 10 a očekáváme, že bude vypadat hodně podobně jako software Windows 10X, který bude k dispozici na zařízení Surface Neo.

SURFACE NEO

První zařízení společnosti Microsoft se systémem Windows 10X bude představeno někdy během prázdnin v roce 2020. Surface Neo je jedno ze dvou nových zařízení se dvěma obrazovkami od společnosti Microsoft, která jsou navržena pro zvýšení produktivity mobilních zařízení. Surface Neo obsahuje dva samostatné 9-palcové displeje, které se skládají do plného 13-palcového pracovního prostoru.

Surface Neo vypadá podobně jako původní koncept společnosti Courier společnosti Microsoft. Má dokonce chytrou Bluetooth klávesnici na magnet. Microsoft také magneticky připojuje své nové šíhlé pero k zadní části přístroje Surface Neo.

Zatím nemáme žádné informace o tom, kolik bude toto zařízení stát. Windows 10X se nově objeví i na zařízeních společností Dell, HP, Lenovo a Asus.

SURFACE DUO

Další zařízení je menší opět s dvěma obrazovkami. Zařízení Surface Duo je v podstatě telefon Android Surface se dvěma 5,6-palcovými displeji, které se rozkládají na obrazovku s celkovým rozměrem 8,3 palce a mají tloušťku pouze 4,8 mm.

Společnost Microsoft však přináší mnohem víc. Jedná se o aplikace, které budou mít uživatelé k dispozci a jaké výhody Vám přinesou. Microsoft předvedl několik příkladů přetahování obsahu mezi aplikacemi na displeji Duo. Společnost také naznačila, že byste mohli použít Project xCloud k tomu, abyste si hru mohli zapnout na jedné obrazovce a na druhé budete mít pouze ovládání.

Očekáváme, že se na jaře dozvíme mnohem víc o tomto zařízení. Společnost Microsoft také v květnu pořádá velkou konferenci vývojářů, Build, kde se podrobněji dozvíme o jejich plánech s duální obrazovkou a softwaru Windows 10X.

XBOX SERIES X

Xbox Série X vypadá jako výkonný miniaturní počítač. Microsoft se rozhodl pro design kostky – je ale jedno, zda ho budete mít svisle nebo vodorovně. Nahoře se také nachází nějaký typ LED, Microsoft ale zatím neoznámil, k čemu se používá.

Xbox Série X bude zahrnovat procesor navržený na míru založený na architektuře AMD Zen 2 a Radeon RDNA. Microsoft také používá NVMe SSD, který slibuje zrychlení doby načítání. Xbox Série X bude také podporovat 8K hraní a obnovovací kmitočet až 120 fps ve hrách.

Microsoft také slibuje „dvakrát“ výkonější GPU. Stále není jasné, jaký hardware použili a jeho specifikace, ale očekáváme, že se více dozvíme na jaře. Microsoft také představí další hry nové generace na firemní show E3 v červnu.

SURFACE BOOK 3

Surface Book 2 byla představena v listopadu 2017, několik měsíců po páté generaci Surface Pro. Společnost Microsoft od té doby uvedla na trh Surface Pro 6 a Surface Pro 7 a vydala 15-palcovou verzi Surface Laptop 3.

Microsoft stále pracuje na Surface Book 3 a společnost nedávno potvrdila, že se bude v budoucích verzích nadále zaměřovat na GPU.

SURFACE GO 2

Surface Go, původně představený v srpnu 2018, je menší 10-palcová verze zařízení Surface Pro s méně výkonným procesorem Intel Pentium Gold.

Jakýkoliv potencionální Surface Go 3 je kandidátem na řadu procesorů založených na ARM od Qualcomm, zejména s ohledem na rozhodnutí Microsoftu, použít letos vlastní procesor SQ1 v Surface Pro X.

SURFACE webkamery, SURFACE STUDIO 3 a další?

Rok 2020 může být také rokem, kdy se společnost vrátí k webovým kamerám pro počítače. Zprávy naznačují, že měly být vydány v roce 2019, dokonce i pro Xbox One. Ty se ale neobjevily, proto se zde objevují zvěsti, že budou představeny právě příští rok. Jedna z údajných kamer je navržena tak, aby dokázala rozpoznat obličej na systému Windows Hello pro libovolný počítač Windows. Druhá bude údajně pracovat s Xbox One a přinese zpět funkci Kinect, která uživatelům umožní automatické přihlášení pomocí pohybu před kamerou.

Společnost také ráda překvapuje svým hardwarem Surface, jako tomu bylo u posledního zařízení Surface Earbuds a Surface Duo. Společnost postupně rozšiřuje svou řadu Surface za pouhé tablety, které se transformují na notebooky. Možná uvidíme i další překvapení.

O všech novinkách Vás budeme postupně informovat. Tak sledujte naší stránku.

Comment here