HardwareNovinkyPočítače

Nejlepší počítač za 15 000,-

Máme pro Vás připraveny další počítač, tentokrát o hodnotě 15 000,-

Procesor

Mozkem tohohle počítače bude procesor AMD Ryzen 3 1200, který disponuje 4  fyzickými jádry o frekvenci 3.1Ghz a po automatickém přetaktování dosahuje frekvence až 3,4Ghz. Pro tento procesor bude hračka pro vás plnit jakékoliv úkoly a ani se u toho nezapotí. S nejnovějšími hrami by si měl taky bez problému poradit, ale je k němu potřeba nějakého dobrého grafického parťáka.

 

Základní deska

Všechny komponenty zasadíme do základní desky MSI B350 PC MATE, která nabízí možnosti jako zapojení grafických karet v režimu AMD CrossFire, podporuje čtyři sloty pro paměťové moduly o frekvenci až 3200Mhz. Rozhraní M.2 umožní zapojení ultrarychlých SSD.

Grafická karta

 

K výkonnému procesoru jsme v téhle cenové relaci přiřadili grafickou kartu Nvidia GTX 1050 Ti, jejíž výkon Vás ohromí. Disponuje nejnovější architekturou Pascal, která vám zaručeně zajistí nejlepší požitek z her. Její jádro pracuje na frekvenci 1366Mhz, a po automatickém přetaktování dosahuje až 1480Mhz.

Operační paměť 

Byli jsme pragmatičtí a sáhli jsme po ověřené značce HyperX DDR4 o kapacitě 8Gb. Dnes je 8Gb minimum, abyste rozjeli většinu her. Paměti dosahuji rychlosti až 2666MHz, takže očekávejte svižný chod celého systému.

Zdroj

Opět jsme sáhli po ověřené značce Corsair, konkrétně po modelu VS550. Tento zdroj by neměl mít sebemenší potíže s dodáváním energie do všech komponent. Spolehlivých 550 W s účinností až 85 %. A samozřejmě musíme zmínit ochranou proti přepětí, podpětí, přetížení i zkratu. Samozřejmostí pak jsou kvalitně opletené a hlavně dostatečně dlouhé kabely pro instalace do skříní všech velikostí. Za kvalitu zpracování hovoří také vysoká střední doba bezporuchového provozu, která dosahuje 100 tisíc hodin.

Pevný disk

Vaše data budou uloženy na disku s kapacitou 1Tb společnosti Western Digital, která je známa svými výkonnými disky. Vybrali jsme model „Blue“, který je zlatá střední cesta pro každou sestavu.

Výborný čas přístupové doby zaručuje rychlé a pohotové nalezení uložených dat a připravenost pro jejich zápis. Tomu pomáhá i technologie IntelliSeek, která pomocí vylepšeného vyhledávacího algoritmu pro zápis a čtení zvyšuje účinnost prováděných operací. Ochrana dat je zajištěna pomocí vynikající technologie Data Lifeguard.

Pevný disk automaticky hledá poškozená místa disku, která následně izoluje a snaží se je opravit. To, spolu s ochranou ShockGuard chránící disk proti otřesům výrazně prodlužuje dobu životnosti pevného disku. S lepší instalací, diagnostikou a případnou jednoduchou opravou dat jsou k dispozici také programy vytvořené speciálně pro tyto disky v balíku Data Lifeguard Tools.

Skříň

Všechny komponenty zasadíme do skříně SilentiumPC Regnum RG1W Pure Black, která má skleněnou bočnici. Takže se můžete kochat, jakou jste si vybrali skvělou sestavu! Skříň dokonce podporuje vodní chlazení, takže jestli v budoucnosti plánujete upgrade, který bude zahrnovat vodní chlazení, tak investice do téhle skříně je výhodná.

Suma sumárum

Počítač vás kompletně vyjde na 15 164 Kč, což je podle nás na poměr cena/výkon skvělé! Počítač rozjede nejnovější tituly na vyšší střední při Full HD téměř bez problému. Pokud máte nějaké otázky, neváhejte se zeptat do komentářů.

Výše uvedené komponenty naleznete zde

Comment here