HryNovinkyPočítače

Nová funkce ve hře Overwatch Vám umožní hrát hrdinu, kterého chcete

Hráči z velmi populární hry jménem Overwatch moc dobře znají ten pocit, když jsou v zápase s náhodnými lidmi a nikdo ze spoluhráčů nechce hrát supporta, či tanka. Během pár vteřin si však musíte vybrat jiného hrdinu, kterého budete hrát. A nezbývá Vám nic jiného, než doufat, že tento zápas za hrdinu, kterého skoro vůbec nehrajete, vyhrajete. Skoro každý chce právě hrát hrdinu, který dává damage (uděluje poškození) a nikdo nechce hrát podpodru či tanka. Tahle věc trápila hráče už od počátku a vývojáři ze společnosti Blizzard konečně přišli s řešením.

Dnes společnost Blizzard oznamuje „frontu rolí“, což je funkce, která Vám umožní vybrat si, jaký typ postavy chcete hrát – ať už je to podpora, tank nebo damager – před tím, než se vydáte do zápasu. Blizzard říká, že nová funkce je navržena tak, aby „vytvořila prostředí, které podpoří týmovou práci a povzbudí hráče, aby do každého zápasu přivedli to nejlepší.“

A jak to tedy funguje?

V podstatě budou existovat tři různé fronty pro vstup do hry, představující tři znakové třídy. A systém od Blizzardu pak dohodí 2 hráče z každé skupiny, aby dohromady tvořili tým o šesti lidech. To znamená, že čekací doby na hru se mohou lišit v závislosti na tom, jakou roli chcete hrát. Pro ty, kteří hrají Overwatch v kompetetivním (hodnoceném) režimu, budou pro každou roli k dispozici nové, oddělené kvalifikace. Blizzard bude také aktualizovat některé postavy tak, aby lépe pasovaly do jejich třídy. Brigitte, například, bude mít větší léčebné schopnosti, ale sníží ji údělné poškození, takže se z ní konečně stane pravá podpora.

Podle společnosti Blizzard má nová funkce za cíl „zlepšit kvalitu zápasů, dát hráčům větší kontrolu nad jejich herním zážitkem a poskytnout pozitivnější sociální zážitky mezi spoluhráči“.

Fronta rolí se dnes spouští na veřejném testovacím serveru Overwatche, tedy v PTR, na PC, a bude pro všechny hráče přicházet jako beta v patchi 1.39. Toto je druhá velká aktualizace pro Overwatch v tomto roce. Takže se máme opravdu na co těšit.

Comment here