NovinkyPočítače

Projekt Atlas od společnosti EA bude mít dnes veřejný test

Společnost EA oznámila, že dnes večer zahájí uzavřenou technickou zkoušku pro nadcházející službu cloudového streamování s názvem „Projekt Atlas“ v 19:00. Což umožní každému, kdo má účet EA Origin, přihlásit se a potenciálně získat přístup k testu cloudové herní služby. Zkouška začne dnes večer a potrvá dva týdny.

Jaké hry budou v tomto projektu zahrnuty?

Hráči vybraní pro zkoušku budou moci hrát čtyři hry: FIFA 19, Titanfall 2, Need for Speed ​​Rivals a Unravel. Dnes odpoledne oznamuje Ken Moss, hlavní technologický ředitel EA, že se společnost snaží zjistit, jak hry fungují v reálných scénářích, zejména s ohledem na věci jako je latence apod.

Ker Moss řekl „EA pracuje na využití veřejného cloudu a AWS “, aby se ujistil, že servery jsou co nejblíže k hráčům. Což by mělo těmto problémům pomoci. Kombinace daných her je záměrná, umožňí tím společnosti EA testovat různé žánry a grafické požadavky.

Titanfall EA

Dále Moss upozorňuje na technologii streamování, která umožní hraní her EA na široké škále zařízení. Včetně chytrých televizorů, zařízení pro streamování OTT, počítačů typu PC nebo Mac, tabletů a chytrých telefonů. Ačkoli společnost neřekla, na jakých platformách bude proces probíhat. EA však plánuje otestovat hru napříč platformami – hráči v cloudové herní zkoušce budou moci hrát a komunikovat s hráči na běžných PC verzích těchto her. Jakmile budou zkušební verze ukončeny, budou testeři moci synchronizovat postup hry od cloudové verze do verzí PC.

Stále neexistují žádné podrobnosti o tom, kdy by EA mohla skutečně spustit cloudovou herní službu s názvem „Projekt Atlas“. Ani ještě není definováno jak by byl přístup k této platformě zpoplatněn.

Google tak učinil loňským testem s názvem Project Stream (Project Stream je prvním pokusem společnosti Google o streamování videoher přes internet pomocí prohlížeče Chrome.). Doposud však nebyly společnosti Google ani cloudové herní platformy společnosti Microsoft dostupné mimo obchodní výstavy. Google má naplánováno oficiálně spustit projektu „Stadia“ někdy v listopadu.

Pravděpodobně nebudeme dlouho čekat, než se dozvíme více o tom, jak dobře fungují služby EA. Díky tomu, že test by měl být dnes večer spušťen alespoň pro několik šťastných hráčů.

 

Comment here