NovinkyTechnologie

První smartphone s 108MP senzorem je na obzoru

Zatímco Realme má údajně o zahájení telefonního sportu s 64MP zadní kamerou koncem tohoto měsíce, Xiaomi dnes odhalil, že ve čtvrtém čtvrtletí uvolní své první zařízení s 64MP kamerou.  Model 64MP GW1 využívá technologii Tetracell spojující pixely a dodává tak „světlé“ snímky 16MP za špatných světelných podmínek. Senzor je dodáván s technologií ISOCELL Plus, která snižuje šum „minimalizací optické ztráty a odrazu světla“. Má také technologii zvanou Dual Conversion Gain (DCG), která využívá okolní osvětlení k převodu světla na elektronické signály. To umožní fotoaparátu použít nižší nastavení ISO při jasném světle, aby se snížil šum. Také zvyšuje citlivost ISO při nízkých světelných podmínkách, ale optimalizuje poměr signálu k šumu u fotografií pořízených za méně než optimálních světelných podmínek.

Xiaomi a Samsung oznámily existenci 108MP senzoru


Xiaomi také oznámila, že Samsung nahradí značku 100MP novým senzorem 108MP, který bude debutovat na nadcházejícím telefonu Xiaomi. Má nejvyšší rozlišení ze všech senzorů kamer smartphonu a může vytvářet fotografie s rozlišením 12032 x 9024. Při 2x optickém zoomu bude snímač stále snímat 27MP obrázků. Velikost senzoru bude největší na trhu a to znamená, že jeho „ultra-vysoký světelný vstup (bude použit) k poskytování hvězdných obrazů v prostředí se slabým světlem“.

xiaomi 100mp

V březnu Qualcomm naznačil, že senzory 64MP a 100MP + byly ve výrobě. To vrací zpět vzpomínky na megapixelové války, které vedly společnost Nokia k tomu, aby v roce 2013 zahrnovala na zadní stranu modelu Lumia 1020 kameru 41MP. Až donedávna se hlavní pozornost (bez úmyslné slovní hříčky) zaměřovala na použití více senzorů ke zlepšení fotografických zážitků na telefonech. Také přidání ultraširokých čoček a hloubkových čidel doby letu (ToF) zdánlivě nahradilo počet důležitých MP, pokud jde o spotřebitele. Díky schopnosti zpracování obrázků Google, se Pixel stal jednou z nejlepších (pokud ne špičkových) značek smartphonů pro ty, kteří chtějí, aby jejich telefon pořizoval vynikající obrázky. Doposud Google bojoval proti trendům vyšších MP. Zdá se však, že Pixel 4 bude na zadní straně vybaven několika fotoaparáty.

Comment here