Novinky

Sada Pokémonových karet se právě prodala za 2,5 milionů Kč!

Pokémon aukce

Pokémon, každý si pod tímto slovem vybavíme své dětsví. Byly to úžasné časy, kdy každý sbíral tyto kartičky a měnil je s kamarády. A víte, že kdybyste si nechali tyto karty až doteď, mohli byste si vydělat slušné peníze?

Sada Pokemonových obchodních karet se prodala v aukci za 107 000 $ (což je zhruba 2 468 918 ). Popravdě řečeno, nejedná se pouze o hromadu starých Pokémonových karet. Jedná se o celou sadu prvních Pokémonových karet vytištěných v angličtině již v roce 1999. Jen pro porovnání, zbrusu nová Tesla Model X stojí 1 730 000 Kč. Takže to je opravdu ohromná částka.

Charizard, Blastoise, Venasaur – gang je tady. Vzhledem k tomu, že karty jsou celé sady, tak to vlastně není vůbec bláznivá cena, kterou musí sběratel zaplatit. Některé z těchto karet, jako je například Charizard, se prodávají samotné za více než 10 000 $ (230 000 Kč). Doufejme, že vítěz aukce, který překonal 12 dalších, skutečně získá svou cenu, na rozdíl od jednoho nešťastníka, který zaplatil 60 000 $ (1 390 000 Kč) za Pokémon kartu, kterou ve skutečnosti nikdy neobdržel.

Charizard pokémon

Když jsem byl malý, tak jsem sbíral také Pokémony, a dokonce jsem měl i jednu z těchto vzácných karet a to byl právě starý Charizard. Když teď vidím, jakou cenu tyto karty mají, tak se nestačím divit a celkem mi je líto, že jsem všechny karty vyhodil do koše. Kdybych to neudělal, tak jsem teď mohl mít pěkný obnos peněz. A co Vy? Sbíráli jste také Pokémony? Pokud ano, tak se podívejte na svou sbírku a shlédněte amazon, či jiné e-shopy a zkontrolujte si ceny jednotlivých karet, třeba i Vy máte nějakou vzácnou!

Comment here