HardwareNovinky

Sony chce se svým novým modelem bojovat proti změně klimatu

Sony PS5

Sony se připojí k OSN, v úsilí příspět k životnímu prostředí prostřednictvím nového partnertsví, aliance Hra za planetu.

„Hra za planetu“ spojuje vedoucí představitele průmyslu, aby usilovali o dosažení cílů udržitelnosti.

Věříme, že pečlivé vedení přírodních zdrojů je nanejvýš důležité a je v souladu s posláním a cíli OSN Životního prostředí . Začátkem tohoto roku vytvořili novou alianci „Mládež a životní prostředí“. Rychle realizované partnerství s videoherním průmyslem by jim pomohlo dosáhnout jejich cílů udržitelného rozvoje.

Sony bude myslet na životní prostředí i u nového modelu

Ve společnosti SIE jsme se významně zavázali a snažili se snížit spotřebu energie PS4 využitím efektivních technologií jako System-on-a-Chip, integrace vysoce výkonného grafického procesoru, energie ukládání režimů, jako je například pozastavení do paměti RAM a další. Jedna studie odhalila, že emise uhlíku, kterým jsme se dosud vyhnulim dosahují téměr 16 miliónů metrických tun. V průběhu příštích 10 let by se zvýšila na 29 miliónů tun (což odpovídá emisím CO2 pro dánský stát v roce 2017).

Konzole PlayStation nové generace bude zahrnovat možnost pozastavení hry s mnohem nižší spotřebou energie než PS4 (odhadem, lze dosáhnout přibližně 0,5 W). Pokud by tuto funkci povolilo jeden milion uživatelů, ušetřilo by to průměrnou spotřebu elektřiny 1000 domů.

Z provozního hlediska dokončíme hodnocení našich herních služeb z hlediska uhlíkové stopy a uvedeme opatření týkající se energetické účinnosti, která využíváme v našich datových centrech. Zavazujeme se informovat spotřebitele o energeticky účinném nastavení a použití konzoly.

Naše závazky se netýkají pouze hardwaru a provozu, ale také chceme informovat lidi, kteří mají zájem o cíle udržitelnosti. Zavázali jsme se spolupracovat s odborníky z oblasti průmyslu a klimatu na vývoji referenčních informací pro vývojáře her, kteří chtějí do her zahrnout témata udržitelnosti. Kromě toho prozkoumáme možné aplikace PS VR, které mohou zvýšit povědomí o klimatických otázkách.

Herní komunita je rozmanitá a roste rychlým tempem. Lídři v herním průmyslu mají nepopíratelnou příležitost zaujmout stanovisko a podpořit tým OSN pro životní prostředí tím, že sdělují důležitost zachování přírodních zdrojů pro příští generace. V PlayStation věříme, že hry mají sílu podnítit sociální změny prostřednictvím vzdělávání lidí, vyvolat v nich emoci a inspirovat je. Nemohli jsme být hrdí na to, že jsme součástí Aliance pro hraní na planetě a oznámené závazky. Těšíme se ale, až uvidíme, čeho může průmysl společně dosáhnout.

Zdroj: Jim Ryan, President & CEO, SIE

Comment here