AndroidAplikaceNovinky

Spotify Kids upravená verze pro děti

Spotify Kids

Společnost Spotify uvádí na trh novou aplikaci Spotify Kids, jejímž cílem je poskytnout dětem bezpečný prostor pro zkoumání a poslech hudby.

Co je v aplikaci jiného?

Tato aplikace, která se uvedla na trh v Irsku, obsahuje přibližně 6 000 skladeb, z nichž všechny byly upraveny editory na Spotify. Pro „mladší děti“ bude aplikace omezena na věci, jako jsou zvukové stopy Disney, písně o dinosaurech a dětské příběhy. Pokud rodiče nastaví aplikaci na „starší dítě“, přidají popové hity od umělců, jako jsou Taylor Swift, Ariana Grande a Bruno Mars.

Spotify Kids

Editoři Spotify se při určování, zda je určitá hudba pro tuto aplikaci vhodná, dívají více než na to, zda píseň obsahuje nevhodný jazyk. Například odkazy na zbraně a násilí by mohly být diskvalifikující. Výběr skladeb se také bude měnit podle oblastí. Editoři vytvoří různé seznamy skladeb na základě toho, co je v každé oblasti oblíbené.

Tato aplikace vyžaduje předplatné Spotify Premium Family, které u nás stojí 230 Kč měsíčně. Částečně je to proto, že Spotify Kids nezobrazí reklamy, což je exkluzivní funkce pro ty, kteří si Spotify platí. Účet každého dítěte se bude počítat do jednoho ze šesti celkových účtů povolených v rámci rodinného plánu.

Ochrana osobních údajů

Společnost Spotify také vytvořila samostatnou politiku ochrany osobních údajů, podle které je v souladu s GDPR a COPPA, americkým online zákonem o ochraně osobních údajů pro děti. Neshromažďuje údaje o poloze a rodiče mohou kdykoli smazat data spojená s dětským účtem. Spotify ukládá pouze data vztahující se k tomu, jaké písně dítě poslouchá a jsou jeho oblíbené; uvádí, že data nebudou prodávána ani sdílena s třetími stranami pro reklamní účely. Spotify však může tato data sdílet s třetími stranami pro jiné účely, například pro připojení dětských účtů k televizorům. Co může Spotify sdílet, je uvedeno v zásadách ochrany osobních údajů.

Tato aplikace, která je k dispozici jak pro iOS, tak pro Android, vypadá jako zjednodušená verze Spotify, naplněná barevnými seznamy skladeb. Děti mohou hledat, jestli chtějí najít něco konkrétního, ačkoli nemohou procházet podle umělce nebo alba. Tato aplikace je skutečně určena k procházení prostřednictvím seznamů skladeb, které společnost Spotify vytvořila. Děti si mohou vybrat jednoho z 12 rozkošných monstrum avatarů a barevné schéma aplikace se bude měnit v závislosti na jejich výběru.

Spotify Kids

Je aplikace již dostupná i u nás?

Zatím bohužel ne. Spotify charakterizuje počáteční spuštění této aplikace jako beta verzi a říká, že se postupem času bude rozšiřovat do více zemí. Společnost tvrdí, že strávila více než dva roky prací na aplikaci Spotify Kids a že je po celou dobu konzultována s odborníky ohledně obsahu. Tato aplikace je určena pro děti ve věku od 3 do 10 let.

Další články:

Comment here