AndroidAplikaceNovinky

Virtuální realita v aplikaci Google Mapy

Google oznámil, že rozšiřuje testování nové funkce s názvem Live View. Od tohoto týdne přinese funkce beta verze pro zařízení Android podporující Google ARCore a iOS, prostřednictvím rámců ARKit společnosti Apple (AR = augmented reality, rozšířená/ virtuální realita).

Live View, které bylo původně testováno na smartphonech Pixel, umožňuje uživatelům vidět Mapy Google ve virtuální realitě. Stačí jen zvednout telefon a aplikace Vám do hledáčku fotoaparátu umístí šipky a další pokyny o tom, kam se všude můžete podívat.

Google Mapy Live View

Další nové funkce?

Společnost Mountain View také zklamala některé uživatele, když oznámila, že zruší svou aplikaci Trips. Nakonec společnost přesunula některé ze svých funkcí, související s cestováním, do aplikace Google Mapy.

Jediné, co musíte udělat, je kliknout na nabídku „Hamburgeru“ na vyhledávácí liště a poté kliknout na Vaše místa – Rezervace a zobrazit podrobnosti o cestování. Vyberete si požadovanou lokaci a zobrazí se Vám příslušné rezervace hotelů a letů. Google dodává, že tyto údaje jsou přístupné i offline. To je velké plus pro ty, kteří na svých cestách v zahraničí nemají mobilní datový tarif nebo připojení k Wi-Fi.

Zobrazení letů

Zobrazení zájezdů

Nejnovější verzi si můžete stáhnout níže:

Maps - Navigate & Explore
Maps - Navigate & Explore
Developer: Google LLC
Price: Free
Google Maps - Transit & Essen
Google Maps - Transit & Essen
Developer: Google LLC
Price: Free

Comment here