NovinkyTechnologie

VR ve vybraných prvotřídních letech British Airlines

VR v prvotřídních letech

British Airways doufá, že pomocí VR zábavy pomohou některé cestující rozptýlit, aby zapomněli na to, že se pohybují několik stovek kilometrů za hodinu při desítkách tisíc kilometrů nad zemí. V novém pilotním programu britská letecká společnosti oznámila, že nabídne VR náhlavní soupravy od SkyLights pro vybrané lety první třídy mezi letišti Heathrow v Londýně a JFK v New Yorku.

VR bude zahrnovat filmy ve 2D, 3D a ve 360 stupňovém formátu, dokumentární filmy a televizní pořady. Budou se zde nacházet i meditace s průvodcem, které pomůžou uklidnit nervy těch, kteří mají strach z létání. Sluchátka SkyLights vypadají jako brýle a jsou mnohem lehčí než jiné populární náhlavní soupravy. Váží pouhých 250 gramů. Společnost spolupracovala také se společnostmi Air France a Sri Lankan Airlines na nabídce setů v saloncích.

VR v letadlech

V minulosti byly tyto VR soupravy testovány v leteckých společnostech jako Quantas a Alaska Airlines. Společnost JetBlue také rozdávala náhlavní soupravy Google Cardboard pro zobrazení obsahu v 360 stupních. Neexistuje žádný náznak, že British Airways plánuje vyřadit náhlavní soupravy z první třídy. Ale je velmi nepravděpodobné, že lidé v ekonomické třídě se budou otáčet všude kolem sebe.

British Airway investovalo pro své zákazníky 6,6 miliardy GPB v průběhu pěti let. Jednalo se o nejkvalitnější Wi-Fi a napájení do každého sedadla, nový interiér v 128 letadlech a další. British Airway pořádá po celý rok několik akcí, aby prozkoumala budoucnost udržitelných leteckých paliv a další vychytávky.

Comment here